Paneland. Největší československý experiment

  • Akce již proběhla

  • Moravská galerie v Brně
    Uměleckoprůmyslové muzeum
    Husova 14, Brno

Výstavba panelových sídlišť v 70. a 80. letech byla neopakovatelným urbanistickým, architektonickým a designérským experimentem.

Až třetina obyvatelstva Československa přesídlila do prostředí, které se zcela vymykalo dřívějším podobám bydlení. Výstava Paneland zprostředkuje nejen dobové reálie, například věrohodnou rekonstrukci interiéru bytu 3 + 1 ze 70. let v části s názvem Husákovo 3 + 1. Expozice představí i etapu vývoje panelových sídlišť spojenou s jejich sociální a estetickou transformací po roce 1990. Významnou součástí výstavy je proměna vnímání sídlišť napříč několika generacemi umělců zprostředkovaná díly Kateřiny Šedé, Josefa Bolfa, Maxima Velčovského či Davida Vávry. Doplňují ji interaktivní herní prvky, které potěší děti i dospělé jak přímo ve výstavě, tak ve volně přístupném a inovovaném dětském ateliéru.

Výstava Paneland je součástí společného projektu Moravské galerie v Brně a SNG – Slovenská národná galéria MADE IN CZECHOSLOVAKIA.


Kurátor: Rostislav Koryčánek

Expozice představí i etapu vývoje panelových sídlišť spojenou s jejich sociální a estetickou transformací po roce 1990. Významnou součástí výstavy je proměna vnímání sídlišť napříč několika generacemi umělců zprostředkovaná díly Kateřiny Šedé, Josefa Bolfa, Maxima Velčovského či Davida Vávry. Doplňují ji interaktivní herní prvky, které potěší děti i dospělé jak přímo ve výstavě, tak ve volně přístupném a inovovaném dětském ateliéru.

Vernisáž: 23. 11. 2017

Více informací

Kdy se akce koná

24. listopad 2017–25. březen 2018

Více informací a kontakt

Husova 14, Brno