VIDA! science centrum

Otevření venkovní expozice VIDA!

  • Akce již proběhla

  • Křížkovského 554/12
    Brno 60300

Při příležitosti Dne dětí otevíráme novou venkovní expozici VIDA! Radost z poznávání a objevování si tak s celou rodinou nově užijete i pod širým nebem.

Do venkovní expozice, kterou navrhli architekti z brněnského ateliéru VIZAGE, se návštěvníci dostanou skrze současnou expozici vnitřní. Čekají je tu exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. Mohou se těšit na místo se zelení i vodními prvky, které bude příjemným protipólem k rušnému prostoru uvnitř science centra, příjemným bonusem pak bude výhled na funkcionalistický pavilon A brněnského výstaviště.

Až do září budou součástí venkovní expozice také dočasné exponáty Obří bublifuk a Živý Obraz od Viléma Friče ze společnosti Artforest. Zajímavostí je, že bublinový stroj využívá ekologicky nezávadnou kapalinu od známého profesionálního bublináře Matěje Kodeše. K vidění a především vyzkoušení bude také H2Orchestra německého hudebníka a umělce Michaela Bradkeho, mimo jiné autora výstavy Zvukohraní, která byla ve VIDA! k vidění před třemi lety. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky jedinečným mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují k tomu, aby hrály.

Součástí slavnostního programu bude i bublinové stanoviště a science show Aqua et Ignis (v 11:00, 13:00, 15:00 a v 16:30). V Divadle vědy, které se nachází uvnitř science centra, budeme promítat 3D filmy, které budou mimořádně zdarma v ceně vstupenky. Zájemci o promítání si musí na pokladně vyzvednout speciální vstupenku pro zhlédnutí 3D filmu.

Venkovní expozice bude pro veřejnost otevřená od 1. června a její uzavření se plánuje na konec září. Vstupné je součástí vstupenky do celého science centra.

Změna programu z důvodu špatného počasí vyhrazena.

Kdy se akce koná

1. červen 2019 - 10:00–18:00

Více informací a kontakt

Křížkovského 554/12
Brno 60300

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku