Pavilon Z

Olympijský festival Brno

  • Akce již proběhla

  • ne-čt: 9:00-19:00
    pá-so: 9:00-21:00

  • Pavilon Z, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1, Brno

Do moravské metropole zavítá projekt Olympijský festival.

Brno, druhé největší město České republiky, a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem přemění pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.
Olympijský festival Brno

Sporty

Sportovní nadšenci si mohou v rámci Olympijského festivalu Brno 2018 vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů, ať už zimních či letních. Příznivci adrenalinu jistě ocení skoky na lyžích z mobilního můstku, vyrazí do snowparku, kde bude probíhat snowboarding či freestyle lyžování, nebo si zkusí start na skeletonu, saních nebo v čtyřbobu. Součástí brněnské parku bude i autokros, billiard, zimní plavání či méně známý kryathlon – zimní varianta triatlonu. V areálu se představí také paralympijské disciplíny, jako jsou sledge hokej, běh na lyžích poslepu nebo krasobruslení handicapovaných. V parku si však mohou zasportovat i příznivci letních sportů – konkrétně půjde o florbal, hokejbal, korfbal, pozemní hokej a ropeskipping.

Sportoviště

Doprovodný program

Olympijský festival Brno 2018 ožije nejen sportem a sportovními exhibicemi, ale i hudebním programem. Součástí parku bude také fanzóna s LED obrazovkami, na kterých mohou sportovní nadšenci sledovat přímé přenosy z olympiády a fandit českým olympionikům v Pchjongčchangu.

Doprava

Návštěvníci ze všech koutů republiky mohou do Brna využít pohodlná železniční spojení. Z Prahy do Brna a zpět jezdí denně po půl hodině přímé autobusy z autobusového nádraží Florenc, vlaky vyjíždějí ze stanic Praha-Hlavní nádraží, Praha-Holešovice či Praha-Smíchov. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny. Mezi Brnem a Ostravou lze také vyžít přímá vlaková či autobusová spojení, cesta časově vyjde rovněž na necelé dvě a půl hodiny.

Vstup do areálu Olympijského festivalu Brno 2018 bude zajištěn 7. branou u zastávky Bauerova autobusu č. 84 jedoucího z autobusového nádraží Zvonařka či z Mendlova náměstí.

Více informací

Kdy se akce koná

9.–25. únor 2018

Vstupné

Děti do 150 cm zdarma

Dospělí50 Kč

Více informací a kontakt

Pavilon Z, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1, Brno

Událost na FB