COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Kabinet múz

Oldřich Janota / Martin E. Kyšperský

  • Akce již proběhla

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Oldřich Janota
Nevyzpytatelný a přece tak povědomý. Písničkář a literát Oldřich Janota dokáže přicházet s neotřelými verši na hranici snění a zemitosti, ale takřka pokaždé u toho působí jako blízký přítel, který nám nabízí své vřelé přijetí, ovšem nikoliv už doslovnou, a tedy planou útěchu. Hudební samouk, který před nedávnem vydal knihu Pověsti z Božího lesa, pokouší od začátku své dráhy písňovou formu a působí jako pohádkář, který však bystře pozoruje, co se tady a teď děje okolo nás. Esoterické tóny se proplétají s kořeny zapuštěnými do jedinečných míst, kterým Janota vdechuje život.

Martin Kyšperský
Představovat brněnskému publiku frontmana Květů, básníka, kytaristu a herce Martina Kyšperského, je stejně zbytečné, jako vysvětlovat na schodech pražské Sedmičky, kdo je to Kuře. Ať už sólově nebo v domovské kapele, dokáže Kyšperský obalovat do melancholické poetiky i ty nejobyčejnější věci, a ani když se uchýlí k věcným pojmenováním, nepřestává působit jako básník. Básník, který vnímá i ty nejbanálnější výjevy jako dojemné, posmutnělé či krásné. A pokud zrovna nebloudí mořem slov ve své hlavě, chová kočky.

Vstupné: 150 Kč (na místě)

Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.

Projekt Hudebních cen Vinyla 2020 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna, hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.

Kdy se akce koná

22. říjen 2020 - 20:00–23:30

Vstupné

Vstupné na místě

Dospělí150 Kč

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku