Kabinet múz

Oldřich Janota / Martin E. Kyšperský / David Pomahač

  • Akce již proběhla

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Oldřich Janota
Oldřich Janota je ten typ umělce, ke kterému lze vzhlížet s tím, že nám jeho hudba předá něco zapovězeného, tajného, určeného jen pro uši těch, kdo opravdu poslouchají. Janota je znamenitý průvodce melancholickými světy, které sám vytváří inspirován tím, co nás skutečně obklopuje. A to vše přináší do bohu, kdy obě tyto polohy nejsou odděleny hranicemi, kdy nejsou v protikladu. Příklad hudebníka, který dokáže z minimalistického hudebního projevu vytěžit opravdu maximum. Srdečná hudba.

Martin E. Kyšperský
Květy a herectví. Martin Evžen Kyšperský je srdcem i tahounem poetické kapely a v poslední době i výrazným hercem (seriály Svět pod hlavou anebo Rédl). Obě tyto polohy teď spojuje ve filmu Marťanské lodě, ve kterém hraje sebe sama a vrací se k tragickému příběhu, který už znají přinejmenším posluchači jeho sólové desky Vlakem anebo čtenáři básnické sbírky Marťanské lodě. Kyšperský je křehkým rockerem, který nezastírá fascinaci životem po zkušebnách a v backstagích, ale zároveň tohle prostředí zbavuje nánosu machismu, který se na něm za několik dekád usadilo.

David Pomahač
“David Pomahač je křehký písničkář s duší rockera a něžný rocker v roli písničkáře,” píše se na webu Earth Music, který připomíná i hudebníkovu minulost spjatou s Kieslowski či kapelou Houpací koně. A právě na polaritě určité blyštivosti a intimity Pomahačova hudba stojí. Můžeme v ní hledat střípky bezmála deníkového charakteru, ale i aranže, jaké ne neztratí na velkých pódiích. Mezi jeho blízké spolupracovníky patří i Martin Tvrdý (Bonus).

VSTUPNÉ: 150 Kč (na místě)

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Kdy se akce koná

21. říjen 2021 - 20:00–23:00

Vstupné

Dospělí150 Kč

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku