Technické muzeum v Brně

Očima veteránů – dvakrát ze zahraniční mise Armády České republiky: Jugoslávie – Afghánistán

  • Akce již proběhla

  • Technické muzeum v Brně
    Purkyňova 2950/105
    Brno 61200

Byli jsme tam!

Ke Dni válečných veteránů (11. listopad) pořádá Technické muzeum v Brně vůbec poprvé dvě přednášky. Ohlédnutí přímých účastníků na počátky zahraničních vojenských misí naší armády po roce 1990 se uskuteční v obou případech v přednáškovém sále Technického muzea v Brně od 17.00 hodin. Vstup volný.

Přednášky se konají ve spolupráci s Komunitním centrem pro válečné veterány Brno, https://kcvvbrno.cz

4. 11. 2021
Operace Enduring Freedom v Afghánistánu

Plukovník v. v. Ing. Roman Kopřiva, Ph.D. byl velitelem kontingentu speciálních sil v operaci EF v Afghánistánu, která byla zaměřena na neutralizaci povstalců a jejich velitelů. V přednášce se zaměří na historii Afghánistánu v návaznosti na příčiny povstání a s tím související protipovstalecké operace. Své vystoupení doplní krátkými videoukázkami a v závěru nabídne nesestříhané video z reálných situací protipovstaleckých operací z mise, které měl tu čest velet.

15. 11. 2021
S prvním velitelem Československého praporu mírových sil OSN v misi UNPROFOR

Brigádní generál v. v. Karel Blahna byl roku 1992 jako první velitel československého praporu mírových sil OSN v misi UNPROFOR odvelen na území dnešního Chorvatska do oblasti Plitvických jezer. Zde působil v  náročných podmínkách Sektoru JIH s prapory Francie a Keni a řešil nejeden složitý problém na horké půdě krvavého chorvatsko-srbského konfliktu zanikající jugoslávské federace.

Informace o přednáškách naleznete na: www.tmbrno.cz/akce/ocima-veteranu-dvakrat-ze-zahranicni-mise-armady-ceske-republiky

Technické muzeum v Brně se připojuje k dalším institucím a v rámci Benefitů umožňuje válečným veteránům bezplatný vstup do svých prostor. Tuto možnost nabízí nejen ke Dni válečných veteránů 11. 11., ale bez omezení po celý rok. V sezoně bude sleva platit i pro přístup na památky muzea, které leží mimo Brno, od Vysočiny po moravskoslovenské pomezí.

Slevu návštěvník získá po prokázání se průkazem válečného veterána (doprovod platí standartní vstupné).

 

Kdy se akce koná

4. listopad 2021 - 17:00
15. listopad 2021 - 17:00

Více informací a kontakt

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 2950/105
Brno 61200

Ing. Šárka Motalová
725 932 429
motalova@tmbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!