Moravská zemská knihovna

Obrazy slavných rukou amatérů

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Kounicova 65a
    Brno 601 87

Výstava osloví všechny, kteří si rádi prohlédnou a přečtou pár zajímavostí o obrazech slavných světových a českých malířů. Budou k vidění známá díla jako například Impresse od C. Moneta, Slunečnice od V. van Gogha nebo Podvečer na Hradčanech od Jakuba Schikanedera. Věříme, že překvapením bude zpráva o skutečných autorech vystavovaných děl, protože je malovali amatérští umělci. Jejich obrazy jsou však od originálu k nerozeznání. Autory jsou účastníci výtvarných kurzů, kteří si po jednodenním výtvarném kurzu zamilovali výtvarné médium suchého pastelu a pravidelně s ním dnes tvoří zázraky. Každou středu se scházejí, užívají si barevného prášku a překračují svoje hranice – malují obrazy slavných malířů, na které by nikdy dříve nepomyslely.

A co jim to přináší do jejich běžného života? V první řadě radost a sílu rozhodovat se a zvládat v životě mnohem snadněji náročnější situace. A jak to? Vždyť přece zvládli namalovat Moneta…!

Přidanou hodnotou kurzu je sdílení ve skupině, relaxace, zastavení se v dnešní uspěchané době a prožívání okamžiku tady a teď.

Pravidelné výtvarné kurzy probíhají v Centru Mandala pod vedením lektorky Žanety Zieglerové.

Obrazy můžete zhlédnout v sedmém patře Moravské zemské knihovny. Jsou vsazeny do paspart a instalovány na malířských stojanech. Těšit se můžete na zajímavosti o autorech i o slavných obrazech.

Kdy se akce koná

1. listopad–15. prosinec 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Kounicova 65a
Brno 601 87

Událost na FB
541 646 119
Pavel.Tazbirek@mzk.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku