Sbor Páně CČSH

O holčičce, která se ještě nenarodila

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • bezbarierový přístup

Každý, kdo sleduje kulturní dění v Brně – Řečkovicích, jistě zaznamenal, že se ve Sboru Páně Církve československé husitské konají nejen bohoslužby, ale i koncerty, výstavy nebo divadelní představení. A kdo je opravdu pozorný, uvědomí si, že titulek tohoto článku četl již dříve. Ano, jedná se totiž o název divadelního představení původně určeného dětem (a nejen jim) v podání charismatického herce Víti Marčíka st., které jsme mohli vidět ve Sboru Páně na podzim v roce 2017. Víťa Marčík st. ovšem není pouze herec. Je to živel s osobitým a nezaměnitelným hereckým projevem, který se ve svých hrách nebojí i ožehavých témat, a který ve svých divadelních představeních dokáže diváka doslova vtáhnout do děje (či ho rovnou zapojit). A je jedno, zda hraje v kamenném divadle, na náměstí nebo třeba v kostele. A je jedno, zda vystupuje pro nás v České republice, nebo v dalekém Španělsku.
Proč se ale po dvou letech k představení O holčičce, která se ještě nenarodila, vracíme? Tématem hry totiž není nic jiného, než smrt. Milý čtenáři, znáš ten pocit z divadla, kdy tě herec natolik osloví a zasáhne, že ti až běhá mráz po těle? Přesně tento pocit jsem měl u tohoto představení. S místní sestrou farářkou Šárkou Chytilovou jsme se okamžitě shodli, že se jedná o hru určenou také dospělým. Či jinak řečeno; čím je člověk starší, tím více k němu téma promlouvá. Proto jsme se rozhodli tento umělecký zážitek zprostředkovat i dospělým divákům. Ale teprve až letos se nám podařilo najít s Víťou Marčíkem volný termín…
Na webových stránkách Divadla Víti Marčíka se o hře dozvíme, že je určena pro ty, „kteří se nebáli narodit a teď mají strach z umírání.“ V jedné z mnoha recenzí se píše, že „Marčíkova pohádka o smrti je půvabná a křehká“. Já mohu dodat svůj pocit. Je plná něhy, intimity a lásky. Prostě toho, čeho se nám v dnešní době tak často nedostává. A je taktéž plná poetiky. Že by smrt mohla být poetická…? Dnešní společnost vytěsnila smrt ze svého povědomí do nemocnic a ústavů sociální péče. Proč tomu tak je? Protože máme ze smrti strach. Ale tento náhled je ve skutečnosti mylný. Smrt nemusí být koncem, nýbrž začátkem! I takový okamžik může být naplněný niterností, pokojem a laskavostí. Milý čtenáři, nevěříš mi? Tak zkus navštívit toto představení…
Příběh O holčičce, která se ještě nenarodila, který není nijak dlouhý, ale svojí výpovědí i hereckým projevem o to intenzivnější, budete moci shlédnout ve Sboru Páně, Vážného 6, Brno – Řečkovice, v sobotu dne 12. 10. 2019 v 18:00 hod.
Místa ve Sboru Páně je možno si rezervovat buď telefonicky na tel. č. 776 032 149 nebo e-mailem na adrese vem@seznam.cz
Vstupné je formou dobrovolného daru, jehož doporučená výše činí 100,-Kč. Výtěžek z představení bude věnován na podporu projektu „Centrum křesťanské kultury“.
Podrobnosti k představení najdete na webu www.verbumetmusica.com, kde naleznete i fotogalerii z tohoto představení uvedeného ve Sboru Páně v roce 2017.

Kdy se akce koná

12. říjen 2019 - 17:00–18:30

Vstupné

Vstupné je formou dobrovolného daru. Jeho doporučená výše je 100,-Kč

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Sbor Páně CČSH

bezbarierový přístup

Událost na FB
vem@seznam.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku