Kavárna v 1. patře /bookstore Academia/

NEznámá společnost /Sociologická expedice do nitra vlastní země/ P. Pospěch v kavárně

  • Akce již proběhla

  • Náměstí Svobody 79/13, Brno-střed

Sociologická expedice do nitra vlastní země

Události posledních měsíců obrátily na hlavu mnohé z toho, co víme, pocit dezorientace však není namístě. Společenské otřesy nám totiž také nabízí nové pohledy na svět kolem nás.
Kniha Neznámá společnost od sociologa Pavla Pospěcha tyto perspektivy otevírá a ukazuje, jak je můžeme využít pro pochopení současné české společnosti.

Vychází ze sociologických průzkumů, historických studií i filozofie a nebojí se klást si zdánlivě banální otázky a hledat na ně odpovědi na nečekaných místech. Proč má tolik Čechů vlastní bazén? Proč všichni toužíme po tom, být sami sebou? Proč si ještě pořád vyprávíme vtipy o frontách na banány? A proč se nedokážeme dohodnout na základních faktech o pandemii COVID-19?

V Neznámé společnosti se čtenář stane cizincem ve vlastní zemi. Skutečnosti, které doposud dávaly smysl a působily nesporně, se najednou začnou zdát podezřelé — a naopak, zdánlivé historické nahodilosti a anomálie náhle začínají dávat smysl.

Pavel Pospěch(nar. 1980) je sociolog a publicista. Působí na Masarykově univerzitě a profesně se věnuje výzkumu měst, venkova a sociální teorii. V minulosti působil jako odborný asistent na Vídeňské univerzitě a jako hostující výzkumník na Yaleově univerzitě.

Kdy se akce koná

14. červen 2022 - 16:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Kavárna v 1. patře /bookstore Academia/

Náměstí Svobody 79/13, Brno-střed

Událost na FB
drinkova@ssc.cas.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku