Pavilon A2, Výstaviště Brno

Nevěrní – Divadlo Feste

  • Akce již proběhla

  • Pavilon A2, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Site-specific na Festivalu RE:PUBLIKA!

Divadlo Feste slaví 100leté výročí světovou premiérou. Inscenace bude v premiéře uvedena 31. 5., v reprízách pak 12., 13. a 14. 6. 2018.

Divadelní projekt v mezinárodním obsazení, který pohlíží na vznik Československa v roce 1918 ukrajinskýma očima, respektive očima obyvatel Podkarpatské Rusi, která byla k Československu připojena. Scénář projektu připravuje Jiří Honzírek s ukrajinským dramatikem Pavlem Arie, který žije v německém Kolíně nad Rýnem.

 

Inscenace propojí osudy tehdejších Ukrajinek a Ukrajinců v prvorepublikovém Československu s těmi aktuálními a bude se ptát po identitě současné ukrajinské menšiny v Česku. Prostřednictvím jedné z národnostních menšin společnosti a v kontrastu s ní budou diváci poznávat také identitu většinovou, dominantní.

Jedinečností projektu je jeho zacílení na vybranou oblast veřejného prostoru a ohlédnutí k unikátní architektuře, bude se odehrávat na několika místech a nabídne tak divákům jedinečnou příležitost pohlédnout na brněnské výstaviště zcela novou optikou.

Divadlo Feste patří mezi přední nezávislá divadla v České republice. Jeho kmenový režisér Jiří Honzírek se formátu site-specific věnuje kontinuálně a má za sebou velmi úspěšné projekty jako je Okružní jízda, Here is here (pro Moravskou galerii v Brně) nebo Schauspiel (pro Meeting Brno).

Pavlo Arie je ukrajinský dramaturg, dramatik a konceptuální umělec žijící v Německu. Autor více než tuctu divadelních her, které píše v ukrajinštině, ruštině a němčině. Jeho texty jsou vydávány na Ukrajině i v Německu a uváděny v tamních divadlech a na festivalech. Byly přeloženy do němčiny, angličtiny, ruštiny a francouzštiny. V roce 2011 získal prestižní cenu za literaturu „Koronazia Slova“, v roce 2013 byl oceněn za nejlepší novou ukrajinskou hru na historické téma. Od roku 2012 je kurátorem festivalu současné ukrajinské dramatiky „Drama.UA“.

 

Scénář: Pavlo Arie

Režie: Jiří Honzírek

Dramaturgie: Kristýna Břečková

Výtvarná koncepce: Sylva Marková

Obsazení: Kristina Günther Vieweg, Anna Čonková, Ondřej Jiráček

Technika: Jan Tranta

Výkonná produkce: Kateřina Šmidková, Kateřina Chromečková

Více informací

Kdy se akce koná

31. květen 2018 - 19:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Pavilon A2, Výstaviště Brno

Pavilon A2, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!