• 14. květen–31. říjen 2021

  • na galerii VIDA! science centra

Vyzkoušejte si život s hendikepem / do konce října 2021

Zajímá vás, jak nevidomí párují ponožky nebo jak vypadá domovní zvonek pro neslyšící? Chtěli byste si vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku? Nebo otestovat sporty pro lidi se zrakovým postižením?

Život s hendikepem s sebou přináší celou řadu překážek. Na pomoc přicházejí nejrůznější vychytávky, přístroje a technologie. Díky výstavě (Ne)omezení si je nyní můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Seznámíte se s mluvícím budíkem, běžeckou protézou, pohlednicemi pro slabozraké, dětskou chůvičkou pro neslyšící, vanou s postranními dvířky nebo manipulačním ramenem, které pomáhá lidem s omezenou pohyblivostí nasednout do auta.

Přijďte se přesvědčit, že některá omezení mohou lidi překvapivě rozvíjet. Napište vzkaz v Braillově písmu, pokuste se odezírat ze rtů a vyzkoušejte ping-pong nebo střelnici pro lidi se zrakovým postižením. Výstava nabízí přes dvacet interaktivních exponátů, které vám přinesou opravdu netradiční zážitky. Těšte se také na kreslené vtipy plné černého humoru, které prošly přísnou cenzurou hudební skupiny The Tap Tap.

 

Výstavu (Ne)omezení připravilo ostravské science centrum Svět techniky pod vedením Petra Vitáska ve spolupráci s lidmi s hendikepem. Exponáty se zaměřují na tři druhy postižení – sluchová, zraková a pohybová, a jsou doplněny příběhy skutečných lidí s hendikepem.

Kdy se akce koná

14. květen–31. říjen 2021

Vstupné

vstup v rámci vstupného do expozice

Více informací a kontakt

na galerii VIDA! science centra

515 201 000
info@vida.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!