sady Národního odboje

Nedělní odpoledne

  • Akce již proběhla

  • sady Národního odboje (park u Šelepky)

Hlavním tahákem pátého ročníku open air benefice pro celou rodinu Nedělní odpoledne … budou, kromě legendy Českého folku, Vladimíra Merty, známý brněnský soubor – skupina Pozdní sběr. Nebudeme daleko od pravdy, nazveme-li tento soubor „brněnským rodinným stříbrem“.

Letošní ročník se uskuteční 9. září. Místem konání budou opět sady Národního odboje, nacházející se v těsném sousedství známé brněnské osvěžovny Šelepka (www.selepka.cz).

Společnost SKOBYTO, která je producentem, zve všechny občany a děti zvláště, na Nedělní odpoledne … a těší se na bohatou účast. Všechny aktuální informace o připravované akci budou postupně zveřejňovány na adrese www.nedelniodpoledne.cz a také na sociálních sítích.

„Po nesmělých začátcích, kdy si tato akce teprve hledala své místo a příznivce, je už pevnou součástí brněnského kulturního podzimu. Pomohla nám i změna místa konání. Loni poprvé jsme se z Makovského náměstí v Žabovřeskách přesunuli do lokality, ve které se potkávají tři městské části – Brno-Královo Pole, Brno-Střed a Brno- Žabovřesky. Rozlehlý prostor parku s restaurací v těsné blízkosti je pro akce tohoto druhu ideální“, říká jeden z pořadatelů Libor Tupa.

Aktivním vstupem Šelepky získali pořadatelé silného partnera, který poskytl své zázemí, solidní gastronomický servis a aktivní spolupráci při realizaci.

Od začátku své existence je tato akce benefiční. Až dosud byli příjemci dobrovolného vstupného Dětský domov Dagmar ze Žabovřesk a SŠ, ZŠ a MŠ pro zdravotně znevýhodněné z brněnských Pisárek.

„Letos přemýšlíme o změně koncepce celé akce. Např. vstupné bude naprosto zdarma. V současné době probíhají jednání s brněnským Centrem Kociánka, který by byl exkluzivní partner benefice a dostal prostor pro prezentaci svých aktivit“, sděluje další z dvojice pořadatelů Miloslav Tlusťák.

Datum bylo vybráno záměrně, pořadatelé totiž dodržují zavedenou tradici. Akci pořádají vždy druhou neděli v září, aby navazovala na začátek školního roku. Program se snaží nabídnout pestrý, multižánrový, otevřený pro návštěvníky všech věkových kategorií, včetně dospělých. Kromě výše uvedených souborů na akci vystoupí známá brněnská folklórní harmonikářka a zpěvačka Tereza Škrháková, populární mažoretky LiLi, nevšední pěvecké sdružení Vocal Overdose, které zpívá své písně ve stylu „á cappella“, a nestárnoucí valašský silák Železný Zekon. Kromě těchto umělců nabídnou pořadatelé prezentaci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Městské policie Brno, brněnská ZOO jistě opět přiveze nějaká svá zvířátka. Pro děti je připravena řada atrakcí a soutěží.

„Benefice je učena rodičům v produktivním věku a dětem, ale nejen pro ně. Je vítán každý člověk, který chce podpořit tuto myšlenku. Nás, jako pořadatele, těší, že se nám podařilo založit novou brněnskou tradici, která je rok od roku úspěšnější“, dodává Miloslav Tlusťák.

Více informací

Kdy se akce koná

9. září 2018

Více informací a kontakt

sady Národního odboje (park u Šelepky)

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku