Jazz bar U kouřícího králíka

Nebeztebe & Lady Praga

  • Akce již proběhla

  • Křídlovická 1

NEBEZTEBE (progressive – acoustic, Brno)
LADY PRAGA (pop – jazz – rock, Praha)
Nebeztebe
Magnetický zážitek zajištěn – budete se divit, co se dá ve třech lidech nadělat muziky 🙂 Dva jsou bicman, všichni jsou basák. A bez těch projekcí už by to nějak nebylo ono 🙂
Nebeztebe jedou svoje atmosférické 2singlesTour, na kterém křtí singly Srdcovqa a Přání k nadcházejícímu albu Zásobování duše, jehož obsah tvoří většinu jejich vystoupení, doprovázených video-projekcemi.
Štěpán Hulc – zpěv, kytara, bass+kick
Terka Šlahařová – zpěv, housle, drumpad, bass
Honza Yetty Vrtěna – mandolína, bass
Playlist final featuring MAGDALENA
Mišo Minárik – Projekce

Lady Praga
autorská tvorba + aranžované covery
Kam směřuje tahle formace bez obligátních kytar?
Rozhodně si razí svou vlastní cestu a velmi citlivě kormidluje mezi několika hudebními styly. Posluchači servíruje chutné menu, za jehož výsledkem stojí poctivá práce rytmiky, jmenovitě bubeníka Karla Kříže i basisty Martina Knesla, a na druhé straně harmonizující piáno Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru. Ano, Veronika Bergmanová je tím středobodem, ke kterému se upíná to celé hudební snažení. Ona propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy, tu s intenzivní naléhavostí a jinde zase s obdivuhodnou lehkostí. Písně ušité na míru, tak přesně by se dala označit tvorba LadyPraga a jejich přesvědčivá interpretace. Celkově totiž působí tenhle band velmi homogenním dojmem a radost, která září z jejich muzikantství, je přímo nakažlivá a zároveň povzbuzující.
V aktuálním koncertním setu najdeme skladby se silným jazzovým vlivem, objevuje se také bluesová píseň, či inteligentní popově laděné songy. Nejdůležitější a hlavní zájem kapely je hrát, hrát a zase hrát. Od malých hudebních klubů přes větší koncerty až po festivaly. Formace si svým pódiovým výkonem postupně podmaňuje publikum po celém území České republiky. V poslední době se daří exportovat tvorbu kapely Lady Praga také do sousedních států, převážně na Slovensko a do Polska.
Co říci závěrem? Je velmi sympatické, že jsou stále objevovány nové hudební prostory, které provádí posluchačův sluch hudbou bez mantinelů, s dynamickou interpretací a ne zcela běžnými a obehranými postupy. Pokud vás takový svět zajímá, přijměte pozvání, budou se Vás snažit uchvátit právě LadyPraga.
Hudba: Autorská tvorba z dílny Martina Knesla a Jana Kubína, doplněná o několik aranžersky upravených coverů.
Texty: Opět autorská tvorba Martina a jeho příběhy ze života. Mezilidské vztahy, láska v několika jejich polohách, vztah člověka z města k přírodě – toť nevyčerpatelná studnice inspirace.
Veronika Bergmanová – zpěv
Jan Kubín – piáno
Martin Knesl – bass
Karel Kříž – bicí!

Kdy se akce koná

3. prosinec 2021 - 20:00

Vstupné

Vstupenky k zakoupení na baru, přímo na místě.

Dospělí120 Kč

Více informací a kontakt

Jazz bar U kouřícího králíka

Křídlovická 1

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku