sady Národního odboje

Nebe plné hvězd 2019

  • Akce již proběhla

  • park před klubem ŠELEPKA

Setkání občanů s představiteli města Brna a Jihomoravského kraje a koncert s hudbou mnoha žánrů pořádáme v brněnských sadech Národního odboje u příležitosti výročí osvobození již od roku 2005.

Právě tam totiž stojí již přes třicet let betonový pilon, na němž je napsáno: v těchto místech stával v době nacistické okupace v letech 1939 – 1944 koncentrační tábor Pod kaštany. Každoročně si zde poslední dubnový den připomínáme události a také následky nejstrašnější války v dějinách lidstva a od roku 2006 uctíváme jmenovitě umučené a popravené během 2. světové války, po nichž jsou pojmenovány ulice Brna.

Jako jakýsi lidský kontrapunkt k tragickým a dalším výročím spojeným s naším městem zveme každým rokem do hudební části setkání umělce narozené v roce výročních událostí. Děje se tak každoročně a i v tom je tato akce v Brně a kraji ojedinělá.

Na počest 100. výročí VELKÉHO BRNA bude letos také v bezprostřední blízkosti pietního místa zasazena stovkou brněnských osobností STOLETÁ LÍPA, což se stane za zvuku písně Lípa v podání dětského sboru.

 

Doufáme, že účast všech pozvaných osobností a umělců a jejich společně s celým parkem zpívaná hymna České republiky v úvodu bez ohledu na rozdílnost politických názorů a náhledů na současné dění u nás (ale kupříkladu i na události po skončení 2. světové války, včetně tzv. pochodu smrti 30. května 1945) bude opět dokladovat smysl setkání: připomenout průběh, konec a následky nejstrašnější války v dějinách lidstva, ať už k nám přišla do republiky svoboda pod vlajkou s jednou, nebo mnoha hvězdami. A pokusit se ukázat, že naše město a náš kraj s bohatým kulturně společenským životem v současnosti i minulosti může být tím, co nás spojuje.

Více informací

Kdy se akce koná

30. duben 2019 - 16:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

sady Národního odboje

vladimir.koudelka@sportmedia.cz