HaDivadlo

Náměsíčníci (imitace a tušení)

  • Akce již proběhla

  • HaDivadlo
    Alfa pasáž, Poštovská 8d, 602 00 Brno

„Jsme snad šílení, protože jsme ještě nezešíleli?“

Pasenow neboli romantika, Esch neboli anarchie, Huguenau neboli věcnost. Katalog „náměsíčníků“ bloudících mezi fanatismem a nihilismem napsaný v hodnotovém vakuu meziválečného Německa.

Legendární román evropského modernisty Hermanna Brocha tvoří ojediněle vyzývavý, uzavřený systém. Radikální koncept umění jako pomoci, namísto umění jako pasivního konzumu krásy. Současník Musila, Kafky, Joyce či Canettiho a ryzí inspirátor Milana Kundery se pouští do rozpravy nad zrodem kýče jako touhy po jednoznačnosti, kýče jako počátku našeho současného zla. Světu hrozí kulisy!

V radikální adaptaci Ivana Buraje před námi na scéně vyvstává náměsíčný bar U Brocha, kde je na vše už pozdě a přitom stále není konec. Štamgasti tvoří katalog doby, která zoufale čeká na svého vykupitele. Jak ale rozeznat Krista od Antikrista? Brněnští „alternativní“ herci sedí na první čtené zkoušce, přichází režisér z Německa – Hans Buch, slibuje umění, ale my všichni chceme jistotu! Existuje ale nějaká? Je komplikovaná naše doba, nebo ji komplikují intelektuálové? Potřebujeme krize? Nasadit si Brocha na oči! Dostat se až na hranici tázání samotného. Nahmatat zeď naší reality. Uvidět horizont možného. Něco se musí stát!

Inscenace byla oceněna jako Projekt roku festivalem …příští vlna/next wave… 2017, nominována na Cenu Josefa Balvína 2017 a vyhlášena „sukcesem měsíce“ dle Divadelních novin.

Kdy se akce koná

14. únor 2019 - 19:30
1. duben 2019 - 19:30
20. květen 2019 - 19:30
1. srpen 1970

Vstupné

Dospělí320 Kč
Studenti220 Kč
Senioři220 Kč
ZTP a ZTP/P220 Kč

Více informací a kontakt

HaDivadlo

HaDivadlo
Alfa pasáž, Poštovská 8d, 602 00 Brno

Událost na FB
vstupenky@hadivadlo.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku