Urban centrum

Nádraží Brno aktuálně

  • 24. listopad–29. prosinec 2023

  • Stará radnice Mečová 5 Brno-střed, 602 00 Brno-střed, Česko

Získejte jedinečný pohled na to, jak nové nádraží přetvoří tvář města. Od konce listopadu si mohou návštěvníci prohlédnout model nového brněnského vlakového nádraží na výstavě v Urban centru na Staré radnici, kam 3D maketa znázorňující nádražní budovu s přilehlou zástavbou doputovala po předchozích expozicích v Křížové chodbě Nové radnice  a v nákupním centru Vaňkovka.

Využijte také *doprovodného programu, který vám projekt přiblíží do detailu.

7. prosince

v 17.00 *Komentované prohlídky řešeného území (u 3D modelu v Urban centru)

v 17.30 *Debata / Budoucí nové nádraží Brno
Odborníci ze Správy železnic nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do budoucnosti brněnského dopravního uzlu a vysokorychlostních tratí

14. prosince

v 17.00 *Komentované prohlídky řešeného území (u 3D modelu v Urban centru)


* všechny doprovodné akce jsou pouze na registraci: e-mail: urbancentrum@brno.cz, tel.: 778 520 752, omezená kapacita: debata max. 60 osob, komentované prohlídky max. 25 osob.

Návrh nizozemské architektonické kanceláře Benthem Crouwel Architects zvítězil před dvěma lety v mezinárodní soutěži o novou podobu nádraží. Návštěvníci výstavy si nyní díky modelu, ale také prostřednictvím panelů s ukázkou architektonické studie nového nádraží a jeho okolí, mohou udělat představu, jak bude nové nádraží vypadat.

S pracemi na novém nádraží by měli stavaři začít v roce 2028, jeho dokončení je v plánu na rok 2035. Na 3D maketě o dvanácti metrech čtverečních si mohou návštěvníci pohlédnout nejen nádražní budovu, ale také podobu čtvrti Trnitá na nábřeží řeky Svratky, která vznikne společně s novým železničním uzlem. Nové brněnské nádraží se stane nejen moderním přestupním uzlem, ale také novou vstupní branou do města Brna.

Více informací

Kdy se akce koná

24. listopad–29. prosinec 2023

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Urban centrum

Stará radnice Mečová 5 Brno-střed, 602 00 Brno-střed, Česko

778520752
urbancentrum@brno.cz