TIC Brno

My Street Films

  • Akce již proběhla

  • Brněnské workshopy pro vybrané účastníky probíhají v období květen - září v budově TIC Brno na Radnické ulici ve spolupráci s kinem Art.

Filmové workshopy a masterclass s inspirujícími českými dokumentaristy

Celoroční vzdělávací projekt My Street Films propojuje zájemce o dokumentární tvorbu z řad široké veřejnosti s profesionálními českými dokumentaristy. Vždy v dubnu vyhlašujeme veřejný open call, kam se zájemci mohou přihlásit se svými filmovými náměty. Lektorská dua Ivo Bystřičan s Violou Ježkovou a Jaroslav Kratochvíl s Bohdanem Bláhovcem vyberou až 16 uchazečů, jimž umožní bezplatnou účast na workshopech vedených inspirujícími českými dokumentaristy. Prostřednictvím seminářů a konzultací se účastníci naučí základům dokumentární tvorby s důrazem na dramaturgickou výstavbu filmu. Program se zaměřuje především na schopnost srozumitelné a informované reflexe vybraného tématu, výstižné artikulace myšlenek a schopnost komunikace skrze specifickou formu krátkého dokumentárního filmu. Výsledné snímky automaticky postupují do soutěže My Street Films Award a zároveň jsou dostupné mezinárodnímu publiku na VOD portálu Dafilms.com.

Přihlaste se i vy! Pošlete svůj námět do 19. 4. na info@mystreetfilms.cz a staňte je letošním účastníkem projektu! Natočte svůj film!

Kdy se akce koná

26. březen–19. duben 2020

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

TIC Brno

Brněnské workshopy pro vybrané účastníky probíhají v období květen - září v budově TIC Brno na Radnické ulici ve spolupráci s kinem Art.

Událost na FB
info@mystreetfilms.cz