Muzeum města Brna

Muzejní noc na Špilberku

  • Akce již proběhla

  • Muzeum města Brna
    Špilberk 210/1
    Brno 66224

Muzejní noc na Špilberku se celá odehraje v duchu letošních osmičkových výročí, nesoustředí se jen na výročí 20. století, ale připomene i události starší historie.

Program na nádvořích a kurtinách se bude týkat 400. výročí začátku třicetileté války a 370. výročí podepsání Vestfálského míru.

Hrad se ocitne v polovině 17. století, nádvoří ožijí jarmarkem se stylovým programem, dobovou hudbou, potulnými komedianty a vojenskou přehlídkou, prostranství se zaplní lidmi v historických kostýmech. Program doplní vystoupení šermířská, hudební, divadelní i taneční, kejklíři, žonglérské dílny pro děti i dospělé, soutěže pro děti, jezdci na koních. Na hradbách se utáboří rakouská a švédská armáda i s koňmi. O pořádek a bezpečnost se postarají členové hradní stráže.

Připraveny budou stánky s cukrovinkami, pro dospělé se otevřou dobové hospůdky a občerstvení. Tradičním prvkem muzejní noci bude ochutnávka jihomoravských vín, kterou připraví Moravská banka vín a také stanoviště s dalekohledy Hvězdárny a planetária Brno na jihozápadním bastionu.

Budou otevřeny i vybrané stálé expozice a výstavy, jejichž prohlídka bude doplněna o interaktivní vzdělávací hru, která propojí jednotlivá místa a zároveň provede návštěvníka dalšími tzv. osmičkovými výročími. Na trase hry uvnitř hradu se návštěvníci dostanou do let 1848, 1928, 1938, 1948, 1968. Téma osmičkových výročí bude ještě podtrženo dalším doprovodným programem v historických sálech hradu, například kostýmovanou kapelou, která zahraje hity 60. let nebo divadelními improvizacemi s tématem významných okamžiků dějin ČR ve 20. století.

Více informací

Kdy se akce koná

19. květen 2018 - 18:00–23:59

Více informací a kontakt

Muzeum města Brna
Špilberk 210/1
Brno 66224

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku