Technické muzeum v Brně

Modelářský svět 2021

Předchozí Následující
  • 18.–19. září 2021

  • Technické muzeum v Brně
    Purkyňova 2950/105
    Brno 61200

Pamatujete si časopis ABC? Pamatujete si, že kromě zajímavého obsahu v něm vycházely i papírové modely? No jistě, že pamatujete. Kdo by aspoň jeden papírový model nezkusil v dětství slepit? A pokud patříte mezi početnou skupinu modelářů, které tento koníček drží dodnes, tak jistě o naší výstavě víte.

Stejně jako v loňském roce se i letos soutěžní výstava papírových modelů Modelářský svět 2021 uskuteční v prostorách Technického muzea v Brně. Návštěvníci muzea tak budou mít šanci si během celého víkendu stovky modelů nejen prohlédnout, ale také si nějaký budou moci zkusit vytvořit pod dohledem zkušených modelářů.

A vás ostatní možná překvapí, jak si papírové modelářství dnes stojí v nepřeberné konkurenci možností jak trávit volný čas. Již dlouhá léta u nás působí CPM o.s. (Centrum papírových modelů), které má několik tisíc členů, fanoušků a sympatizantů. A dohromady tvoří komunitu, která se tímto koníčkem velmi aktivně zabývá. Díky nim se každý rok koná tzv. Papírová liga, což je řada soutěžních výstav, kde se modeláři setkávají a navzájem se inspirují výsledky svých prací.

Na výstavách lze pak vidět stovky modelů nejrůznějších kategorií, jako jsou automobily, pasová technika, letadla, lodě a také architektura (hrady, zámky, kostely, atp). Rovněž široká je i složitost modelů. Na jedné straně vystavují i junioři s jednoduššími modely čítajícími desítky dílků, na druhé straně jsou k vidění i papírové modely od zkušených modelářů, které kromě tisíců dílků obsahují i mnoho dalších vylepšení a takové modely jsou pak neuvěřitelně detailní.

A přesně taková přehlídka stovek nejrůznějších modelů vás čeká i na naší výstavě. Připravujeme pro vás ale i mnohem více. Můžete se těšit na workshopy pod dohledem zkušených modelářů. Budete si moci vyzkoušet vy sami nebo s dětmi postavit jednoduché vystřihovánky a zjistit, jaký je to skvělý pocit něco z papíru opravdu vytvořit. Celou výstavu pak bude doplňovat expozice pojednávající o historií papírového modelářství u nás. Pokud vás zláká svět papírových modelů, budete si moci na stánku zakoupit modely a doma si je poskládat.

Kdy se akce koná

18.–19. září 2021

Více informací a kontakt

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 2950/105
Brno 61200

Událost na FB

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!