Mosilana Hub

MINT Market Brno 36

  • Akce již proběhla

  • Mosilana Hub
    Křenová 19, Brno

Originální, krásné, nadčasové. A taky lokální a ekologické. Takové jsou nákupy na MINT Marketu Brno.

A Brňané do dobře ví. Proto se už těší na jejich šestatřicátý ročník 18. května v Mosilana Hubu na Křenové 19. Místo se změnilo na Mosilanu z původně plánované Tržnice Brno. Tentokrát tam na ně čeká 80 stánků s těmi nejvybranějšími značkami.

 

Kromě parádních designových kousků přímo z rukou výrobce si zákaznici odnesou tentokrát i něco navíc. „Naše trhy dlouhodobě podporují zodpovědný přístup k nákupům i životnímu prostředí. Víme, že bez recyklace a omezování odpadu to nejde. A svou troškou přispějeme i my. Každý, kdo přijde ke stánku Lovemusic a vyplní krátký dotazník, si může odnést plátěnou nákupní tašku Konec igelitek v Čechách. Nebo si ji koupí v našem e-shopu,“ vysvětlil ředitel festivalu a zakladatel módní značky Lovemusic Zbyněk Hanko.

Úctu k přírodě mají i ostatní prodejci na MINT Marketech. A lidem nabízí například ekologickou kosmetiku. Stejně jako Romana se svou značkou Přírodno. „Trhy znám díky své předchozí práci. Nadchnuly mě. A proto jsem se tentokrát rozhodla předvést i svůj vlastní projekt. Návštěvníci se mohou těšit na přírodní kosmetiku od lokálních značek. Přivezu i svíčky ze sojového vosku nebo zero waste produkty,“ řekla Romana.

Kdo potřebuje spíš doplnit svou skříň, podívá se po stáncích s oblečením, doplňky či šperky. Například po značce Namäkko. „Na květnový MINT Market se už intenzivně připravuji. Chystam se prodávat radost do ženských šatníků – letní šaty, romantické a hravé sukně a doplňky,“ uvedla Petra Oťahelová z Namäkko.

Na trzích miluje tu atmosféru. „Úžasné je to množství lidí, které zajímá autorská tvorba. Ukazuje mi to, že má práce má smysl. S ostatními tvůrci vytváříme prostor pro změnu v přístupu k módě a designu,“ dodala Oťahelová.

MINT Markety totiž neznamenají jen prodejní trhy. Ale také zábavu, dobré jídlo a pití a skvělou hudbu. Tentokrát se o ni postará dvojice Dj\\\’s Al Safarie a Marthy. Pobavit se a nakoupit může přijít úplně každý. Festival je bezbariérový a vstup je vždy zdarma. „I samotná budova tržnice je krásná a umístění na Zelném trhu nemá chybu. Jsme z Nového Jičína a Brno jsme si díky festivalu zamilovali. Setkáváme se na něm se skvělými lidmi,“ prohlásil Miroslav, který v květnu dorazí se svou značkou Eeroplane. Miluje letadla a poznáte to i na jeho tričkách. „V květnu si připomínáme konec II. Světové války. Jako novinku proto přivezeme trička s letadly z tohoto období,“ dodal Miroslav.

MINT Market Brno 36
18. 5. 2019
Mosilana Hub, Křenová 19
11:00 – 18:00

Program, seznam prodejců i další informace najdete na našem webu či Facebooku:
https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-36
https://www.facebook.com/events/378881882965025/

Hledáte víc o historii MINT Marketu? Podívejte se sem:
https://www.mintmarket.cz/cs/o-nas

Více informací

Kdy se akce koná

18. květen 2019 - 11:00–18:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Mosilana Hub

Mosilana Hub
Křenová 19, Brno

Událost na FB