COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Trasa Bosonožského sudovalu

MILČOVO KOLEČKO 2020… aneb na kolečku do kopečku

  • Akce již proběhla

Tradiční benefice s volným vstupem MILČOVO KOLEČKO, jejíž jubilejní X. ročník se letos koná, je nazvána podle cyklistického reprezentanta a furianta Miloše Hrazdíry.

Vzhledem k výstavbě kanalizace v Bosonohách se tentokráte nepojede kolem domu Miloše Hrazdíry, kde před rovnými třiceti lety zemřel, ale malí i velcí kolečkáři si připomenou pětasedmdesát let od jeho narození a další cyklistická výročí v místech, kde se před deseti lety začínalo. V lesním areálu u myslivecké chaty v Bosonohách.

Bude se samozřejmě také závodit, a proto je možno se od 12, 30 přihlásit k jízdě do kopce. Bude to přesně po trati populárního sudovalu, takže – z nouze ctnost – letošní Milčovo kolečko se přetavilo v Milčův kopeček. Závodní trať je 55m dlouhá, a proto se hlavním startérem stává Miroslav Krtek Kratochvíl, mistr světa v kolové, který letos dovršil přesně 55 let života. Ve 13, 30 odstartují děti, na které čekají čokoládové medaile, a po nich dospělí, kteří už budou mít medaile opravdové. Prvních 150 registrovaných obdrží zdarma startovní číslo a pamětní list.

V rámci zábavného doprovodného programu s živou hudbou a občerstvením se uskuteční od 15, 30 také autogramiáda s cyklistickými osobnostmi. Připomenuti budou další letošní cyklističtí jubilanti mj. osmdesátiletí Jiří Daler, Jiří Dohnal, Jiří Pecka a Pavel Doležel, pětasedmdesátiletý Jan Pospíšil a další. V 17 hodin se cyklisté i pěší přemístí na trasu tradičního Milčova kolečka na cyklotrasu „u křížku“, kde bude na počest jubilanta Miloše Hrazdíry u příležitosti X. ročníku Milčova kolečka zasazena Milčova švestka. Bude zde také odhalena pamětní cedulka, která důvod zasazení švestky rigorózně vysvětlí:-).

Kdy se akce koná

5. září 2020 - 12:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Trasa Bosonožského sudovalu

vladimir.koudelka@sportmedia.cz