Sportovní areál FK SK Bosonohy

Milčovo kolečko 2019

  • Akce již proběhla

  • Sportovní areál FK SK Bosonohy

V duchu tvrzení BERME Z MINULOSTI OHEŇ, NIKOLIV POPEL pokračuje celoroční projekt BRNĚNSKÝ ROK SPORTU ve středu 8. května v Bosonohách cyklistickou beneficí MILČOVO KOLEČKO.

V úvodu se vzdává tradičně hold mnohonásobnému mistru republiky a kapitánu československé reprezentace Miloši Hrazdírovi, po kterém je akce pojmenována. Děje se tak po historické znělce Závodu míru, kterou si v den státního svátku připomínáme každoročně i konec 2. světové války. Letos vzpomeneme také devadesátiny legendárního trenéra Miroslava Černohlávka, nedožitou sedmdesátku vítěze Závodu míru z roku 1972 Vlastimila Moravce, sedmdesát měl čtyřnásobný mistr světa na tandemech Vladimír Vačkář (společně s Miroslavem Vymazalem), šedesát má přímo v den konání akce mistr světa na dráze Igor Sláma a stálými účastníky Milčova kolečka jsou olympijský vítěz z Tokia 1964 Jiří Daler a vítěz Závodu míru ze stejného roku Jan Smolík. Bude se samozřejmě i závodit. Prvních 150 přihlášených obdrží startovní číslo a pamětní list, na vítěze seniorských kategorií čekají ještě medaile a další ceny a děti se už těší na čokoládové medaile, které jim tradičně předává Jiří Daler.

Prezence k závodění je v areálu FK SK Bosonohy ve 13 hodin, doprovodný program začíná ve 13, 30. MILČOVO KOLEČKO 2019 se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové. Vstup je volný.

Kdy se akce koná

8. květen 2019 - 13:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Brno-Bosonohy, Hoštická 2a

vladimir.koudelka@sportmedia.cz