Moravská zemská knihovna

Milan Kundera (neztracen) v překladech

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Kounicova 65a
    Brno 601 87

Brněnský rodák Milan Kundera v pondělí 1.4. oslaví 90. narozeniny. Ke gratulantům se připojuje i Moravská zemská knihovna, která při této příležitosti otvírá výstavu věnovanou překladům jeho díla.

Milan Kundera totiž patří k nejpřekládanějším autorům na světě; seznam překladů obsahuje více než tři tisíce vydání v různých světových jazycích. Výstava nejenže představí některá z těchto vydání, ale i bezprostřední ohlasy na Kunderovo dílo z recenzí z různých světových médií. Nechybí ani úryvky z díla včetně pasáží z románů, které zatím nebyly do češtiny přeloženy. Převodu do české verze se proto ujal sám autor, Milan Kundera. Na místě si budou moci návštěvníci prolistovat všechna první vydání překládaných knih i kompletní řadu českých vydání, tak jak postupně od 90. let vychází v brněnském nakladatelství Atlantis.

Současně bude zahájena i výstava v rámci cyklu Oči Brna, která je rovněž věnována dílu Milana Kundery. Zde se představí méně známá část Kunderovy tvorby – jeho příspěvky do časopisů a novin, včetně esejistické tvorby.

Kdy se akce koná

1. duben–17. květen 2019

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Kounicova 65a
Brno 601 87

Událost na FB