Brno, Oslavany

Mikulášský parní vlak z Brna do Oslavan

  • Akce již proběhla

  • Brno

V sobotu 1. prosince se můžete svézt z brněnského hlavního nádraží parním vlakem do Oslavan, kde budou na zámku pro děti připraveny čertovské úkoly. Lákadly jsou i tradiční jarmark nebo výstava betlémů.

Vlak tažený parní lokomotivou 433.001 Skaličák odjíždí v sobotu 1. prosince z brněnského hlavního nádraží ve 14.06 hod. a do Oslavan s ním přijedete v 15.02 hod. Na zpáteční jízdu z Oslavan se vydá v 18.35 hod. a v Brně hl. n. z něj vystoupíte v 19.28 hod.

Soupravu vlaku tvoří historické vozy ze 40. a 50. let. Uprostřed vlaku nechybí bufetový vůz, kde můžete zakoupit kromě suvenýrů také teplé i studené nápoje. Na konci vlaku pojede služební vůz pro přepravu kočárků.

Během cesty do Oslavan všechny děti obdrží obrázek s čertovským domečkem, do něhož budou sbírat razítka za plnění čertovských úkolů na oslavanském zámku. Ve stanici Oslavany budou vlak očekávat jezdci na koních, kteří cestující z vlaku doprovodí na oslavanský zámek. Na zámku budou pro děti připraveny ve sklepení a na arkádách zámku čertovské úkoly. V určený čas, který bude uveden na místence vlaku, si u vchodu do pekel děti (s rodiči) vyzvedne čert, který je provede po úkolech. Stanovený čas je třeba dodržet. Předejde se tím zbytečným nepříjemnostem. Vchod do pekel bude označen u schodiště na arkády. Děti s razítky v domečku a jízdenkou na parní vlak obdrží ve vlaku při zpáteční cestě od Mikuláše nadílku s dárečky od Českých drah.

Na oslavanském zámku se bude konat tradiční jarmark s vánoční atmosférou, koledami, stromečky, zabíjačkou, kapry, medovinou a svařákem. V zámecké kapli si můžete prohlédnout výstavu betlémů. V 17:45 hodin se uskuteční losování o vánoční ceny a v 18:00 hodin přijede na zámek Mikuláš.

Kdy se akce koná

1. prosinec 2018 - 14:00

Vstupné

Zpáteční jízdenka pro dospělého: 280 Kč

Dítě ve věku 6 až 15 let: 140 Kč

Dítě do 6 let 70 Kč.

Jízdenky platí pouze ve spojení s bezplatnou místenkou, pro dvě děti do 6 let platí jedna místenka.

Více informací a kontakt

Brno

725 886 395
bnohn@cdcentrum.cd.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku