Online, MS Teams

Mikroplasty: jsou opravdu všude?

  • Akce již proběhla

  • Online, MS Teams

Registrujte se zde > https://forms.gle/BLhxP9jfguF4F5iv9

Zveme Vás na březnovou přednášku formátu Watch, Drink & Science, kterou opět pořádáme ve spolupráci s cateringem Úplně všude od týmu Lidi z Baru (podniky Bar, který neexistuje, 4 pokoje a další), Mediteran bistrem a nově i s ostravským Kinobarem Etáž! Nyní se s doktorem Ondřejem Adamovským z RECETOXu podíváme na problematiku tzv. mikroplastů.

Znečištění našich oceánů a naší planety plasty je jedním z problémů, které silně rezonuje ve společnosti a je potřeba ho řešit. Plasty jsou téměř ve všem, co používáme a zůstanou na planetě Zemi ještě dlouho potom, co my už tady nebudeme. Plasty se vlivem okolního prostředí rozpadají na drobnější fragmenty zvané mikroplasty. Jedná se o částečky menší než 5 mm a najdeme je ve vzduchu, v půdě i ve vodě. A staly se tak naším společníkem téměř ve všech aspektech našeho denního života. (Dostali jste už svou denní dávku?)

Mikroplasty mají různé vlastnosti, které mají negativní vliv jak na jednotlivé organismy, celé ekosystémy, tak i na nás na lidi.
Cílem přednášky tedy bude představit téma „mikroplasty\\\“ a nastínit rizika spojená s výskytem plastů a mikroplastů v přírodě.

V rámci přednášky bude opět prostoru na Vaše dotazy.
Nezapomeňte si objednat svůj drink  a něco k jídlu skrze registrační formulář!

Kdy se akce koná

23. březen 2021 - 18:00–19:30

Vstupné

Doporučujeme se registrovat na níže uvedeném odkaze

Zdarma

Více informací a kontakt

Online, MS Teams

Online, MS Teams

Událost na FB
info@scienceparty.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!