COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Urban centrum

Michal Sedláček, architekt – nástup do třetí třetiny

  • Akce již proběhla

  • Mečová 5
    Brno 602 00

Praha, New York, Moskva, Santa Monica, Los Angeles. To jsou města, kde žil a pracoval architekt Michal Sedláček.

Po pětadvaceti letech v zahraničí se vrátil zpět do svého rodného Brna, kde už třetím rokem vede Kancelář architekta města. Výstava s podtitulem „nástup do třetí třetiny“ představí jeho dosavadní kariéru architekta, pedagoga a ředitele.

Ukáže také jednotlivé etapy a projekty jeho dosavadní kariéry – od jeho newyorských začátků, po spolupráci se světově uznávaným architektem Frankem Gehrym až po jeho vlastní projekty, které vznikaly pod značkou architektonické firmy Aedas.

 

Brněnský rodák Michal Sedláček vystudoval Fakultu architektury VUT v Brně a Školu architektury na AVU v Praze. V květnu 1990 odletěl do New Yorku, po třech letech se přestěhoval do Moskvy. Po návratu do USA pracoval v Los Angeles u architekta Franka Gehryho, který je v Česku znám především jako spoluautor Tančícího domu. Podílel se mimo jiné na návrhu koncertní haly Walta Disneyho nebo Muzea tolerance v Jeruzalémě. V roce 2008 založil v Los Angeles pobočku firmy Aedas, která patří mezi deset největších architektonických firem na světě. Vedl ji až do jara 2016, kdy zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele Kanceláře architekta města Brna.

V době vedení Aedas LA navrhoval projekty v Americe, Asii a na Blízkém východě, například územní plán pro Sakhir City v Bahrajnu, fotbalový stadion a multifunkční centrum pro Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru, 288 metrů vysoké mrakodrapy – dvojčata v Kunmingu v Číně nebo stadion pro americký fotbal pro 75 tisíc diváků v Los Angeles.

 

Více informací

Kdy se akce koná

15. listopad–6. prosinec 2019

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Mečová 5
Brno 602 00

778 520 752
urbancentrum@brno.cz