filharmonie-brno-logo

Hrad Špilberk

MHF Špilberk 2018

  • Akce již proběhla

  • Hrad Špilberk
    Špilberk 210/1, 602 00 Brno-střed

Již bezmála dvě dekády je druhá polovina srpna v Brně neodmyslitelná bez hudebního open-air festivalu na Špilberku. Programem 19. ročníku pořádající Filharmonie Brno opět cílí na široké publikum, kterému nabízí možnost letního kulturního vyžití pod širým nebem podmanivého hradního areálu.

PROGRAM:

14. srpna – Ksenija Sidorova: Carmen

16. srpna – Moravia Brass Band: Hudba z filmů

17. srpna – Kinokoncert I: Baden-Baden Opera Gala 2016

20. srpna – Kinokoncert II: Festival Graffeneg 2017

22. srpna – Happy Birthday, Maestro! Vše nejlepší, republiko!

24.srpna – Olympic Symphonic

V rámci 19. ročníku MHF Špilberk se dvakrát představí hostitelský orchestr: nejprve se šarmantní lotyšskou akordeonistkou Kseniji Sidorovou a pod taktovkou Marka Ivanoviče zahraje vášnivé melodie z Bizetovy Carmen či skladby Astora Piazzolly prodchnuté argentinským tangem a poté za řízení dirigenta Leoše Svárovského připomene 100. výročí narození Leonarda Bernsteina a založení naší republiky.

Brněnskou premiéru si odbude nově vzniklý dechový orchestr Moravia Brass Band, složený z vynikajících hráčů na žesťové nástroje působících v předních českých a moravských symfonických tělesech: v podání tohoto orchestru a za přispění populárních zpěváků Milana Peroutky a Anny Julie Slováčkové zazní hudba z filmových kasovních trháků v impozantně robustním zvukovém hávu.

Tradiční projekce na velké plátno, které festival připravuje ve spolupráci s vídeňským IMZ (Internationales Musikzentrum), tentokrát nabídnou záznamy hvězdně obsazených galakoncertů z Baden-Badenu a Grafeneggu.

Celý festival uzavře rocková legenda a její největší hity s doprovodem symfonického orchestru – můžete se těšit na Olympic a Janáčkovu filharmonii Ostrava

Více informací

Kdy se akce koná

14. srpen 2018
16. srpen 2018
17. srpen 2018
20. srpen 2018
22. srpen 2018
24. srpen 2018

Více informací a kontakt

Hrad Špilberk
Špilberk 210/1, 602 00 Brno-střed

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku