Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Moravské nám. 127/3
    Brno 60200

    Údolní 33
    Brno 30200

EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí v Evropě. Jeho kořeny spadají až do roku 1974, kdy vznikl odtržením od festivalu Techfilm. Od roku 1991 je jeho hlavním pořadatelem Ministerstvo životního prostředí.

Festival každoročně představuje desítky soutěžních filmů z celého světa a zve významné české i mezinárodní hosty. Od roku 2015 se festival koná v Brně a organizují jej společně agentura Key Promotion, Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity. Prezidentem festivalu je Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí a současný vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Letos to bude téma Příroda – naše dědictví. Kromě desítek soutěžních i nesoutěžních filmů z České republiky i ze zahraničí, které budou soutěžit v několika kategoriích, nabídne festival přednášky a workshopy s odborníky, diskuze a besedy se zajímavými hosty, laureáty Ceny Josefa Vavrouška i tvůrci soutěžních filmů a nebude chybět ani večerní koncert a další kulturní program.

Kdy se akce koná

9.–12. říjen 2019

Vstupné

Doporučujeme se registrovat na www.ekofilm.cz

Zdarma

Více informací a kontakt

Moravské nám. 127/3
Brno 60200

Údolní 33
Brno 30200

Událost na FB
press@ekofilm.cz