• Akce již proběhla

  • Univerzitní kino Scala
    Náměstí Svobody
    Otevřené zahrada Nadace Partnerství
    Fakulta sociálních studií MU
    a další místa v Brně

Nadechněte se! Cítíte to? Už je to ve vzduchu. Nejstarší festival filmů o životním prostředí se po roce vrací!

Desítky soutěžních filmů, koncerty, besedy a diskuze, zážitkové programy a hry pro dospělé i školáky – to vše o vzduchu i na vzduchu. Potkejte nejvýraznější osobnosti, které udávají směr v oblasti péče o životní prostředí. Filmaři, fotografové, akademici, milovníci přírody, politici, vědci, ti všichni míří na EKOFILM. Přidejte se k nim!

 

Již ve středu 4. října od půl sedmé večer na vás v parku na Moravském náměstí čeká open-air otevírací koncert česko-americké formace N.O.H.A.

Hlavním festivalovým místem bude kino Scala. Právě tady si během festivalového čtvrtka a pátku užijete české i zahraniční filmy a s nimi poznáte osobně i jejich tvůrce a protagonisty.

Středobodem doprovodného programu bude areál EKOEXPO, který na tři festivalové dny vyroste na náměstí Svobody. Najdete tu přehlídku nejnovějších trendů a novinek v oblasti elektromobility a šetrné mobility i s ukázkovým vozem TESLA. V EKODÓMU dostanou prostor zajímavé osobnosti festivalu, včetně největší festivalové hvězdy – Staffana Widstranda, jednoho z nejvlivnějších fotografů divoké přírody současnosti.

O čem přemýšlí nejzajímavější environmentální osobnosti současnosti? To se od nich dozvíte osobně na besedách a diskuzích – Bláha, Librová, Hoffman, Musil, Marušinec, Miko a mnoho dalších.

Festival myslí i na školy – v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, na náměstí Svobody i na Moravském náměstí v E.ON Energy Trucku na ně čeká zážitkový dopolední program

Velká soutěž o TESLU

Pokud navštívíte alespoň deset projekcí nebo pořadů, za které získáte deset razítek do festivalových pasů, a zároveň správně odpovíte na doplňující otázku, máte možnost zúčastnit se slosování o víkendový pronájem elektromobilu TESLA. Cenu věnuje společnost Business Lease, s. r. o.

Kompletní program najdete na www.ekofilm.cz

Pořadatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí, festival organizuje Key promotion s. r. o., Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a rektora Masarykovy univerzity doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D.

Více informací

Kdy se akce koná

5. říjen 2017 - 09:00–00:00
6. říjen 2017 - 09:00–23:00
7. říjen 2017 - 10:00–16:00

Vstupné

Registrujte se na www.ekofilm.cz

Více informací a kontakt

Univerzitní kino Scala
Náměstí Svobody
Otevřené zahrada Nadace Partnerství
Fakulta sociálních studií MU
a další místa v Brně

Událost na FB
press@ekofilm.cz