Mezipatra banner_360x540_new

Kino Scala, Kino NoArt

Mezipatra

  • Akce již proběhla

  • Kino Scala, Kino NoArt

Letošní 19. ročník se uskuteční ve dnech 16. – 23. listopadu, tentokrát s podtitulem „Mimo realitu“.

Queer filmový festival organizovaný Mezipatra, z. s. a STUD, z. s. Každoročně představíme kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématem a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů.

S devatenáctým ročníkem chceme vykročit ven z limitujícího území reality a ponořit se do světa imaginace. Volně tak navazujeme na loňský koncept Sami za sebe, v němž jsme zkoumali různé projevy individuality a zdůrazňovali jedinečnost každého z nás. Limitující území reality nebudou zkoumat jen hrdinové našich snímků, ale i my samotní. Jak moc jsme ochotni vykročit mimo realitu?

Kromě široké škály snímků jsme si pro vás připravili bohatý doprovodný program. Celý festival neoficiálně uvedeme 14. listopadu 2018 komiksovou a audiovizuální vernisáží sester Motyčkových v Café Bar Scala. Samotný zahajovací večer 16. listopadu ve Scale odstartuje film L´Animale, na který naváže velkolepý večírek. Tentokrát budeme po celý týden promítat ve dvou kinech a to v kině Scala a v NoArtu.

Těšit se ale můžete nejen na proslulé párty a tematické filmy, ale i na besedu s youtubery, instagramový workshop nebo filmový queer pub kvíz. Myslíme ale i na vaši fyzickou stránku, a tak si můžete protáhnout svaly na workshopu akrojógy, při raním běhu s Lindou nebo při procházce po Brně. Tento rok jsme pro vás připravili taky divokou osmdesátkovou party přímo v srdci Brna v Tržnici na Zelném Trhu, která bude plná zářivých barev i vizuálních vzorů. No, bude opravdu z čeho vybírat.

Vstupenky zakoupíte online jednoduchým proklikem u jednotlivých filmů na webu nebo vždy před projekcí v pokladně příslušného kina. Případný předprodej či rezervace jsou v režii samotných kin. Jednotné vstupné na projekce je 110 Kč.

Permanentky: Sedm filmů za cenu necelých pěti získáte při koupi festivalové permanentky za 540 Kč. K dostání na pokladnách našich kin od 1. října 2018. Permanentky můžete za vstupenky vyměnit pouze fyzicky na pokladnách kin.

Více informací

Kdy se akce koná

16.–23. listopad 2018

Vstupné

Jednotné vstupné na projekce je 110 Kč.

Permanentky: Sedm filmů za cenu necelých pěti získáte při koupi festivalové permanentky za 540 Kč.

Více informací a kontakt

Kino Scala, Kino NoArt

Událost na FB