Malá Amerika

Mezinárodní komiksový festival KOMA

  • Akce již proběhla

  • Hybešova 1, 602 00 Brno

KOMA je první festival svého druhu v Brně, který představuje současnou komiksovou tvorbu.

Komiksové iniciativy KOMIXXX – galerie Šaufenstr – časopis Aargh! spojily své síly a už popáté prezentují odlišné formy pojetí komiksu a současného umění jako dva provázané světy. Elementy v podobě výstav, živého malování, výtvarných instalací, symposií, filmových projekcí, workshopů, komiksového trhu, koncertů, divadel či storytellingu vtahují diváky do jednotlivých událostí, které utvářejí KOMU jako živoucí organismus.

Jubilejní 5. ročník Mezinárodního komiksového festivalu KOMA ponese podtitul MILNÍKY.

Dospíváme k bodu zlomu, po němž nebude všechno náhle jinak, ale zažitá paradigmata postupně dostanou nový kontext vedoucí k celkovému přerodu. Každý lidský život i celá společnost má své milníky. Ty mohou pocházet z jednoduchých životních situací, interakcí, výkonů, které se v danou chvíli zdají zcela banální, aby se postupně ukazovaly jako rozhodující. Milníkem může být podivná plíseň Penicillium, stejně jako propojení textu v odkaz na jiný obsah (hypertext). Milníkem může být setkání dvou osobností nebo geniální myšlenka, stejně jako zachycení světla a stínu na papír (fotografie). Milníkem může být i samotný papír.

Člověk nebo společnost si uvědomí, že prošli významným přerodem, až když jsou schopni vlastní sebereflexe. Ohlédnutím zpět si definují milníky, body a události, které jsou pro daný vývoj určující. Pokud jsou člověk a společnost moudří, poučí se z milníků v budoucnosti. Milníkem je tak i zrod. Něco zaniká, aby něco nového vzniklo.

 

Kdy se akce koná

10.–13. říjen 2019

Více informací a kontakt

Malá Amerika

Hybešova 1, 602 00 Brno

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku