Hrad Špilberk

Mezinárodní hudební festival Špilberk

  • Akce již proběhla

  • hrad Špilberk - velké nádvoří

Velké nádvoří hradu Špilberk bude ve druhé polovině srpna 2019 již podvacáté dějištěm tradičního hudebního open-air festivalu, který každoročně nabízí obyvatelům a návštěvníkům Brna letní kulturní vyžití pod širým nebem v krásném hradním areálu.

Festival pořádaný Filharmonií Brno cílí na široké publikum a nejinak tomu bude i v případě jubilejního ročníku. Na své si přijdou vyznavači populární klasiky ve vytříbeném provedení: na dvou koncertech, na nichž se představí orchestr pořádající filharmonie, zazní slavné melodie období romantismu za přispění atraktivních hostů: na zahajovacím koncertě s brněnskými filharmoniky vystoupí operní sopranistka Patricie Janečková a estonský dirigent Risto Joost, na dalším proslulý Janoska Ensemble – slovenský soubor složený z hudebních virtuosů, působící v současné době ve Vídni a pohybující se mezi jazzem, klasikou, latinskoamerickou hudbou i popem. Pro příznivce filmové tvorby Miloše Formana je nachystán večer s hudbou ze snímků tohoto světoznámého režiséra (VlasyAmadeusHoří, má panenko ad.) v podání Českého národního symfonického orchestru. Poprvé přijede do Brna legendární kapela The Klezmatics se svou dávkou energického klezmeru.

Tak jako v uplynulých letech, i letos se uskuteční – ve spolupráci s vídeňským IMZ (Internationales Musikzentrum) – kinokoncerty, které nabízejí možnost zhlédnout na velkém plátně a v kvalitním zvukovém balení záznamy koncertů hvězdných umělců na prestižních světových pódiích.

Kdy se akce koná

14.–22. srpen 2019

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 390Kč

Více informací a kontakt

hrad Špilberk - velké nádvoří

Událost na FB
+420 539 092 801
info@filharmonie-brno.cz.