PRAHA / Fórum pro architekturu a média

Mezigenerační workshop: Brno šije Ponožky od Babičky

  • Akce již proběhla

  • PRAHA / Fórum pro architekturu a média
    Husova 18a, 602 00 Brno

Druhé brněnské uvedení úspěšného mezigeneračního workshopu opět pracuje s tématy recyklace a upcyklace, které se soustředí na zužitkování nepotřebného textilu.

Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že upcyklací věc vedle dalšího života navíc ještě získává na hodnotě. Staré tričko se tak například nepromění v hadr na podlahu nebo v izolaci, ale třeba na šaty, doplněk nebo šperk. Letošní workshopy společně s Elpidou připravily designérky z projektu Brno šije Beáta Spáčilová a Světlana Kulíšková.

Na workshopech pořádaných v rámci Old’s Cool 2017 se vedle starých známých Ponožek od babičky představí také trojice mladých brněnských designérek, kdy každá povede samostatný workshop. S Brno šije si budete moci vyzkoušet upcyklaci starého oblečení, Karolína Kohoutková Vás naučí, jak si vyrobit pružinový klobouk po vzoru našich babiček a a Ľuboslav Lipovský s vámi promění klasickou košili na sportovní mikinu. Staré košile si přineste s sebou. Do háčkování a pletení se vrhneme pod vedením babiček – pletařek z Elpidy. Můžete donést staré zbytky textilu a oblečení nebo vlny, které vám doma odpočívají nevyužité v krabicích, designérky i babičky je rády zrecyklují a společně s vámi promění v oděv, klobouk nebo krásné ponožky. Na workshop výroby klobouků zasílejte registrace na brnosije@gmail.com, ostatní workshopy jsou bez registrace.
Pletením ponožek Elpida zaměstnává více než 200 babiček/pletařek z celé republiky. Ty dokáží uplést ponožky i ze starých svetrů. Peníze z prodeje ponožek podporují pletařky a programy pro seniory, které pořádá Centrum Elpida.

Více informací

Kdy se akce koná

7. říjen 2017 - 14:00–18:00

Více informací a kontakt

Husova 18a, 602 00 Brno

Událost na FB
press@elpida.cz