COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Mendelianum

Mendel Day 2020

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Mendelianum MZM

Již páté mezinárodní oslavy Mendelova dne budou zahájeny 6. března v University of Natural Resources and Life Sciences Vienna (BOKU)ve Vídni. Akce se ponese v duchu svého názvu Art and Science (Umění a věda). Hlavním spoluorganizátorem je rakouská partnerská mendelovská společnost Gregor Mendel Gesellschaft.

Jako každoročně bude součástí oslav Mendelova dne slavnostní udělování Mendelovy pamětní medaile. Tato prestižní cena, mezi jejímiž držiteli jsou i nositelé Nobelovy ceny, je pravidelně udělována od roku 1992 výborem Mendeliana Moravského zemského muzea. Tentokrát tuto cenu převezme profesor Johannn  Sölkner z rukou generálního ředitele Moravského zemského muzea Jiřího Mitáčka a vedoucího Centra Medelianum Jiřího Sekeráka.

Na akci ve Vídni plynule navážeme 8. března v Centru Mendelianum volným vstupem pro veřejnost dle otvíracích hodin MZM. Od 14. hod. pak bude pro všechny připraven program se zajímavými pokusy v molekulárně biologické laboratoři a promítáním dokumentu o Mendelovi. Zájemci se také mohou účastnit komentované prohlídky po Mendlově Stezce v Brně

Kdy se akce koná

8. březen 2020 - 14:00

Vstupné

Volný vstup pro veřejnost v rámci otvíracích hodin Moravského zemského muzea.

 

Více informací a kontakt

Mendelianum MZM

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku