Městské divadlo Brno

MdB KLUB – ONLINE

  • Akce již proběhla

  • Městské divadlo Brno
    Lidická 1863/16,
    Brno 60200

Na YouTube kanále MdB KLUB můžete sledovat novou talk show.

Tento pořad historicky navazuje na genius loci Divadelního klubu Městského divadla Brno, ve kterém se po desetiletí setkávali umělci a významné osobnosti našeho města. Bohužel dlouhodobý trend spíše potvrzuje, že se společnost čím dál více individualizuje, a tedy stále méně setkává, a tak i tato tradice pomalu zaniká… Petr Gazdík se svými spolupracovníky přichází s nápadem na tento zvyk navázat formou diskusně-zábavního pořadu.

V pandemické době se tato forma vystoupení stává slibnou možností, jak komunikovat s našimi diváky. Moderátoři Jana Musilová, Barbora Goldmannová a Jonáš Florián povedou každý ve svém díle rozhovory vždy se dvěma hosty a součástí programu budou také hudební vstupy z repertoáru našich interpretů za klavírního doprovodu Tomáše Zedka.

V talk show MdB KLUB se také jako první dozvíte o nových premiérách, které pro vás stále připravujeme, díky povídání s oblíbenými herci zavzpomínáte na inscenace minulé a seznámíte se s dalšími zajímavými osobnostmi Brna napříč všemi, nejen kulturními odvětvími našich životů.

Lednové díly MdB KLUB

16. ledna

Jonáš Florián a Radka Coufalová a Jaroslav Milfajt

Jonáš Florián si s herečkou mnoha dalších talentů Radkou Coufalovou povídal o jejích smělých začátcích u divadla. Radka zavzpomínala i na své mládí, kdy byla okouzlena Michaelem Jacksonem, předvedla dokonce i malou ukázku svých pohybových schopností a během večera i dvakrát zazpívala. Druhým hostem byl scénograf a výtvarník Jaroslav Milfajt, se kterým Jonáš mluvil o jeho bohatých zkušenostech z práce na téměř čtyřech stovkách scénografií a všechny pobavila i Jardova historka o tom, jak zpíval v milánské opeře La Scala. Společně se shodli, že v novém roce doufají v návrat k normálnímu dění ve světě.

30. ledna

Barbora Goldmannová a Petr Halberstadt a Andrea Kučerová

Hostem Barbory Goldmannové byl tentokrát herec Petr Halberstadt, který je poměrně čerstvou posilou našeho divadla. Díky svému věku se ovšem považuje za „kandrdase seniora“ a Báře se svěřil se svým okouzlením a nadšením, které po příchodu do našeho divadla zažívá. Jako zpívajícího hosta si Petr pozval svou kolegyni Elišku Skálovou. Druhým hostem byla Andrea Kučerová, která povyprávěla o tom, na co všechno musí kostýmní návrhářka pamatovat i o kouzlu, které se stane, když svou práci poprvé v celku uvidí na jevišti. Na závěr společného povídání zjistili, že i Petr Halberstadt má s šitím mnoho společného a shodli se, že nic na světě se neděje náhodou. Na přání Andrey přišel zazpívat kolega Stanislav Slovák.

Únor

6. února

Prvním hostem Jonáše Floriána bude herečka Svetlana Janotová, která krátce po návratu z mateřské dovolené nazkoušela hned dvě velké role – Pavlu na Činoherní scéně v dramatu Noc pastýřů a hlavní roli Vivian v muzikálu Pretty Woman. Povypráví mimo jiné i o tom, jaké to je vrátit se od dvou dcer na jeviště a o svých kořenech v široké divadelní rodině. Svetlanu doplní dramaturg našeho divadla, pedagog JAMU a hudebník Miroslav Ondra. S ním Jonáš zavzpomíná i na dobu svých studií, neboť sám prošel jeho pedagogickým vedením a pobaví se i o tom, jak vypadá umělecká výuka v současné době. Svetlana s Miroslavem ještě zavzpomínají na společné zkoušení Pretty Woman a přiblíží i některé další aktivity našeho divadla.

Více informací

Kdy se akce koná

16. leden 2021 - 19:00
30. leden 2021 - 19:00
6. únor 2021 - 19:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Městské divadlo Brno
Lidická 1863/16,
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!