Martino Hammerle-Bortolotti

  • Akce již proběhla

  • Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna
    Zámek 1, 691 42 Valtice

Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie
Moravská filharmonie Olomouc

V neděli 24. června 2018 nás ve Valticích čeká velkolepý koncert se stovkou účinkujících. Po minulých úspěšných koncertech zde již počtrnácté vystoupí operní pěvec rakousko-italského původu Martino Hammerle-Bortolotti. Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek a už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale např. také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, v belgickém Bruselu.

 

Pozvání přijal také Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie se sbormistrem Pavlem Salákem a vůbec poprvé zde vystoupí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Petrem Šumníkem.
Na programu jsou slavné árie a sbory z italských a českých oper. Závěr koncertu navazuje na loňské vystoupení, kdy poprvé zazněla ukázka ze zapomenuté opery Templáři na Moravě od Karla Šebora. Tentokrát mají posluchači možnost slyšet grandiózní „Templářský pochod“ z této opery jako moravskou premiéru. Partitura pochodu obnáší kromě velkého orchestru a sboru i četné trubky, čímž je slavnostní atmosféra koncertu zajištěna.

Koncert bude uspořádán v jedinečném prostředí impozantní zámecké jízdárny, která je po náročné rekonstrukci spolu s obnoveným zámeckým divadlem součástí Národního centra divadla a tance. Jízdárna je jedním z největších historických sálů v naší zemi, k osvětlení slouží masívní lustry z pravého českého křišťálu.

Více informací

Kdy se akce koná

24. červen 2018 - 16:00

Vstupné

Vstupenky za 280 Kč (v den koncertu 330 Kč) jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valticích. Tel.: 519 352 978, 734 256 709. E-mail: tic@valtice.eu.

 

Více informací a kontakt

Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna
Zámek 1, 691 42 Valtice

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku