Galerie Práh

Markéta Dohnalová – Za zrcadlem

  • Akce již proběhla

  • Vernisáž výstavy proběhne 17. října 2019 od 17.00 hodin.

  • Křenová 63, 602 00 Brno

Výstava ZA ZRCADLEM je první destigmatizační výstava organizovaná pacientským hnutím „O nás s námi“, které vzniká v rámci probíhající reformy psychiatrické péče s cílem zlepšovat kvalitu služeb, péče a především života duševně nemocných.

Ing. Markéta Dohnalová je žena středního věku, která se již 20 let léčí s různými psychickými obtížemi. V současnosti s nediferencovanou schizofrenií.
Z počátku svého onemocnění tvořila obrazy různými technikami. Její koláže, které pochází z let 2000 až 2005 budou k vidění na výstavě.
Je i velmi plodnou a úspěšnou spisovatelkou. Dosud vydala 8 básnických sbírek a dvě autobiografické knihy – Homo psychoticus a Homo psychoticus II. Obě knihy vydala pod pseudonymem Michaela Malá.
Kniha Homo psychoticus získala čestné ocenění Výboru Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Kniha Homo psychoticus II obdržela Národní psychiatrickou cenu profesora Vladimíra Vondráčka pro rok 2017.
Již několik let se Markéta snaží zmírnit stigma duševně nemocných lidí ve společnosti autorským čtením svých knih, kde se nebojí o své nemoci a životním příběhu mluvit a diskutovat s posluchači.

Zakoupením jejích knih a obrazů na prodejní výstavě ZA ZRCADLEM podpoříte nejen samotnou Markétu, ale část výtěžku z akce půjde i na podporu rozvoje hnutí O nás s námi.

Kdy se akce koná

17. říjen–20. prosinec 2019
PO-PÁ: 9.00-17.00 hodin

Více informací a kontakt

Galerie Práh

Křenová 63, 602 00 Brno

Událost na FB
735 522 234
info@onassnami.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku