Kabinet múz

Manon Meurt + Strangers in the City

  • 18. listopad 2023

  • 20:00–23:00

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Manon Meurt
Smrtelně vážné jméno, lehkoruká hudba. Už je to dobrých deset let, co o sobě dali Manon Meurt poprvé vědět a příhodně k hudbě, jakou hrají, se od té doby v tichosti odmlčovali, aby se zase náležitě nahlas připomněli. V jejich hudbě (zatím poslední album MMXVIII z roku 2018 produkoval Jan Muchow) se potkávají křehkost a razancí, atmosférické kytary, vlídná, ale místy drásavá melancholie, láska k shoegazu i postrockovým atmosférám. Jděte za hlukem, budete rádi.

Strangers in the City
Strangers in the City je lo-fi folkový projekt Jakuba Zbořila (Billow), ke kterému se letos po téměř 10 letech vrací. Na podzim vyjde nová deska, která naváže na prvotinu South (2014). “Stejně jako u předchozího materiálu, i tady se bude jednat o takové divné písničky, které charakterizuje krátká stopáž a zachumlaná, špinavá produkce. Žádný velký progres, baví mě to takhle.”

Strangers letos odehráli zatím jeden koncert, kdy Jakuba doplnila živě Lenka Zbořilová. “Chtěl bych v živém, ale posléze i ve studiovém pojetí navázat tam, kde se tehdy skončilo. Tedy brát to jako takovou možnost pro různé druhy spolupráce s kamarády.” V Brně vystoupí společně s Martinem Smělíkem (Carya).

Předprodej: bude spuštěn v nejbližších dnech na Goout.cz

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Kdy se akce koná

18. listopad 2023 - 20:00–23:00

Vstupné

Dospělí220 Kč

Předprodej na goout.cz + prodej vstupenek na místě

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku