Knihkupectví ArtMap

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ — EVOKATIV / LAUNCH AND TALK

  • Akce již proběhla

  • Moravské náměstí 680/1A

Ulice, noc, sex, práce, alkohol, láska i deprese. Tahle noc skončí křtem knihy EVOKATIV. Malý večírek s promítáním proběhne v neformální diskuzi s autorkou Libuší Jarcovjákovou, fotografem Ivars Gravlejsem a Lucií Černou, nakladatelkou knihy a kurátorkou výstavy v Arles.

Přední česká undergroundová fotografka Libuše Jarcovjáková, zachycuje autenticitu se sebezničujícím nedostatkem zdrženlivosti. Nebojí se syrové nedokonalosti. Zobrazuje s neochvějnou upřímností svět kolem sebe, druhé lidi, vlastní pocity zjevné beznaděje. Kniha obsahuje fotografie pořízené během let 1970 až 1989 v Praze. Za temného období politického útlaku a nedostatku osobní svobody. Fotografie Libuše Jarcovjákové naproti tomu líčí jiný pohled na předrevoluční Československo. Vyzařují fluidum, volnost a atmosféru. Nesou očividné svědectví o životě umělce.

EVOKATIV Libuše Jarcovjákové je první publikací nakladatelství Untitled. Kniha byla představena na stejnojmenné výstavě v rámci fotografického festivalu Les Rencontres d´Arles 2019. The Guardian zařadil výstavu Evokativ na první místo ve výběru deseti nejlepších fotografických výstav uplynulého roku.

Kdy se akce koná

11. březen 2020 - 18:00–21:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Knihkupectví ArtMap

Moravské náměstí 680/1A

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!