Letní tematické prohlídky

  • 5. ČERVENEC - 26. SRPEN

  • Letní Brno s průvodcem

  • Různá místa v Brně

Někteří cestovatelé se spokojí s pěknými fotkami z výletu, jiní jdou rádi do hloubky a chtějí se něco o navštíveném místě opravdu dozvědět. Pro takové je v Brně pestrá nabídka tematických prohlídek vedených skutečnými odborníky, kteří rozšíří vaše obzory.

Okruhy Poprvé v Brně nebo Po stopách Leoše Janáčka jsou ideální pro nové návštěvníky. Rozšíření slibují Brněnské pověsti pro pokročilé a Stopami tří arcinávštěv, které mapují pobyty Karla IV., Jana Kapistrána a Napoleona a jejich dopad na tvář města.

Vyhlášená místní témata funkcionalistické architektury, potažmo předešlé secese pokrývají trasy Slavné vily v Masarykově čtvrti a v Pisárkách, Secese v Brně a Kolonie Nový dům o unikátním projektu z roku 1928, který měl ukázat moderní bydlení pro tehdejší střední třídu.

Fajnšmekry a znalce jistě zaujmou okruhy Po stopách brněnských pivovarů, Češi, Němci a Židé v Brně o kosmopolitním období za první republiky a Hrnem sošným Brnem, který vám ukáže i některé skandální úhly pohledu na brněnské umění ve veřejném prostoru.

Nechoďte po Brně sami. Průvodci TIC Brno vás vezmou na místa, kam byste se běžně nedostali a naskytne se vám příležitost seznámit se s dalšími návštěvníky, kteří sdílejí vaše zájmy.

Kdy se akce koná

5. červenec–26. srpen 2018

Vstupné

Každá prohlídka je určena pro omezený počet osob, doporučujeme proto zakoupit si vstupenky (100 Kč / 50 Kč zlevněné) v předprodeji. On-line na www.ticbrno.cz nebo v IC TO JE Brno v Panenské ulici a IC v Radnické ulici.

Dospělí100 Kč
Studenti50 Kč
Senioři50 Kč
ZTP a ZTP/P50 Kč
Mládež (6-15 let)50 Kč
Děti (0-6 let)Zdarma

Více informací a kontakt

Různá místa v Brně

pecinkova@ticbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku