Fléda

Kvelertak (NOR)

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Temné severské běsnění, řezavé kytary, agresivní bicí, vikinský řev a zpěvák s vycpanou sovou na hlavě. Norští hardrockoví neurvalci jsou schopni rozpoutat temnou živelnou jízdu.

Úderné skladby v norštině, které jsou výsledkem kombinace rock’n’rollu nasáklého black metalem a punk rockem, zajistili Kvelertak pozici jedné z nejoceňovanějších spolků tvrdé muziky současnosti. Vloni vydali nové album Nattesferd, které vám představí naživo. #hardcore #blackmetal #hardrock

Název Nattesferd v překladu znamená Noční putování. Zpěvák Erlend Hjelvik říká: ,,Myslím, že to celkem dobře popisuje všechny skladby vcelku. Deska je taková pouť a texty jsou pěkně temné, takže to funguje. A taky mi to připomíná nejlepší desku Rush – Fly By Night—Noční let!”

Úspěch kapely dokazuje i jejich uznání od respektovaných hudebních médií. Rolling Stone umístil jejich druhé album Meir na #2 ve své hitparádě 20 Best Metal Albums of 2013 a jmenoval Nattesferd jedním z 25 nejočekávanějších metalových alb roku 2016. Pitchfork, Spin, The Quietus, Decibel, BBC Music a další servery a časopisy pěly na kapelu ódy. Kvelertak předskakovali v Norsku Foo Fighters, mezi jejich fanoušky patří Metallica a hráli například se Slayer, Mastodon, Gojirou a Anthrax.

Skupina vznikla v roce 2007 ve Stavangeru. Skládá se ze šesti členů – zpěvák Erlend Hjelvik, kytaristé Vidar Landa, Bjarte Lund Rolland a Maciek Ofstad, baskytarista Marvin Nygaard a bubeník Kjetil Gjermundrød. První album Kvelertak vydali v roce 2010 prostřednictvím norského vydavatelství Indie Recordings. V Norsku získalo album ocenění Zlatá deska za prodej více než 15 000 ks.
V březnu roku 2011 získala skupina dvojnásobné domácí hudební ocenění Spellemannprisen v kategoriích „Nejlepší nováček“ a „Nejlepší rocková skupina“. Píseň Mjød byla použita jako hudební podklad závěrečných titulků ve filmu Lovec trolů.
Druhé studiové album Meir získalo další ocenění Spellemannprisen v kategorii Metal.

 

Více informací

Kdy se akce koná

3. duben 2018 - 20:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ: 350 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku