Ateliér MalujemeSpolu

Kresba uhlem či rudkou a pastelem

  • Akce již proběhla

  • Ateliér MalujemeSpolu
    1. patro

Srdečně Vás zveme na jednodenní kurz suchého pastelu a uhlu, kde Vás naučíme pracovat s těmito médii.

Pastel je jedinečný tím že máte s médiem i papírem přímý kontakt, protože se roztírá prsty. Dokážete tak, vytvářet jedinečné přechody barev, jejich jemné odstíny a krásné barevné variace. Na kurzu Vás naučíme jak se dají míchat jednotlivé odstíny a barvy, toto míchání si vyzkoušíte na různých druzích papíru.

Uhel a rudka jsou skvělým kreslícím prostředkem pro ty, které příliš neoslovilo detailní vykreslování tužkou. Skvěle působí na velkých formátech a tónovaných papírech. Zajímavým doplněním může být bílá křída, kterou lze zvýraznit na tónovaném papíře světlo.

Obě média se pak dají zajímavě kombinovat.

 

Na výběr bude z mnoha zajímavých předloh či zátiší, které si sami poskládáte z předmětů dostupných v našem ateliéru (sklenice, misky, vázy ovoce a další drobné předměty). Samozřejmostí je vysvětlení tématu skladby zátiší, tak aby byl výsledek poutavý. Bude možné si vybrat buď z jedné technik nebo využít výhod kombinace obou, pro zájemce i velkoformátová kresba.

Komu je kurz určen:
Všem kteří se chtějí seznámit s technikou práce s pastelem, tak uhlem a mají zájem a odvahu zdokonalit své dovednosti v této kreslířské technice.
Základní informace o kurzu a cenách:

Kurz bude probíhat 3. listopadu od 10 do přibližně 16 hodin, záleží na šikovnosti účastníků, cílem je dílo dokončit. Cena kurzu je 700 ,-. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Na kurz:

Nadšení, hravost a ochotu objevovat nové možnosti . Vhodné je oblečení které lze ušpinit.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Kurzem vás provede naše lektorka Klaudie.
Těšíme se na vás 🙂

Více informací

Kdy se akce koná

3. listopad 2018 - 10:00–16:00

Vstupné

Dospělí700 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku