Urban centrum

Kreativní centrum Brno

  • Akce již proběhla

  • Urban centrum Brno
    Stará radnice
    Mečová 5

Jak proměnit objekt bývalé káznice na Cejlu v kreativní centrum pro umělce?

To bylo úkolem architektonické soutěže, kterou připravilo město Brno ve spolupráci s kanceláří městského architekta. Od 7. do 9. června měli návštěvníci jedinečnou možnost zhlédnout výstavu všech sedmi soutěžních návrhů v autentických prostorách káznice na ulici Bratislavská. Poté se celá expozice přesunula do Urban centra v Mečové ulici.

Výstava v Urban centru prodloužena do 3. srpna 2018.

Organizátory výstavy jsou KAM, Urban centrum a Kreativní Brno.

První cenu v soutěži udělila odborná porota autorům z pražského atelieru KAVA. V prostorách káznice by podle jejich návrhu mohly vyrůst sdílené i samostatné kanceláře, ateliéry pro umělce, otevřené dílny, střižny, kavárna, hudební klub nebo sál s kapacitou až pro dvě stě padesát lidí. Část památkově chráněného objektu přitom zůstane zachována jako muzeum.

Účelem soutěže bylo získat kvalitní architektonické řešení na podobu kreativního centra, které je jedním ze strategických projektů města. Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace k jeho realizaci. Město si od projektu slibuje nejen vytvoření pracovního zázemí pro kreativní profese, ale také podporu rozvojové lokality kolem ulic Cejl a Bratislavské a oživení veřejných prostorů v okolí objektu.

Více informací

Kdy se akce koná

7.–9. červen 2018
14. červen–3. srpen 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Urban centrum Brno
Stará radnice
Mečová 5

778 520 752
urbancentrum@brno.cz