Předchozí Následující
  • 1. srpen–30. září 2021

  • Hrad Veveří
    Hrad Veveří 1
    Veverská Bitýška 66471

KRAJ!NA je výstava o naší zemědělské krajině, jejích problémech a možných řešeních.

Výstava KRAJ!NA je součástí projektu, který se zabývá poplužními dvory, fenoménem, který určoval podobu krajiny od 16. století. Jeho cílem je získat objektivní informace o vývoji krajiny přibližně od r. 1820 do současnosti. A to především změn velikosti a tvaru zemědělských pozemků v popluží panských dvorů. Výstava téma posouvá dál a hledá cestu k odpovědi na otázku, jak nás může krajina z přelomu 19. a 20. století dodnes inspirovat a co může udělat každý z nás.

Na výstavě se budete moci inspirovat historií nebo najít odpověď na otázku, jak každý z nás může naší krajinu ovlivnit. Autoři mimo jiné na modelu a mapách názorně představí změny v krajině od 19. století po současnost a seznámí návštěvníky výstavy s vazbou mezi tváří krajiny a její funkčností. Autoři říkají „Připravovaná výstava nepředkládá univerzální řešení, ale spíše apeluje na drobné změny k lepšímu, které mohou mít velký pozitivní dopad na okolí. Na náš život.“

Výstavu vytvořili odborníci z Ústavu plánování krajiny Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Výstava KRAJ!NA je instalovaná v Zadním paláci Anglického traktu pod Prachovou věží a je přístupná v otevírací době hradu od úterý do neděle od 10.00 – 17.00 hodin.

Kdy se akce koná

1. srpen–30. září 2021

Vstupné

Na výstavu je vstup zdarma, pro vstup do areálu hradu vstupné 30 Kč (děti do 6 let a ZTP/P zdarma)

Více informací a kontakt

Hrad Veveří
Hrad Veveří 1
Veverská Bitýška 66471

katarina.pavlackova@mendelu.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!