Synagoga Agudas achim

Koncert a workshop Aidy Mujačič v brněnské synagoze

  • Akce již proběhla

  • Synagoga Agudas achim
    Skořepka 13
    Brno

Aida Mujačič je zpěvačka a klavíristka pocházející z města Tuzla v Bosně a žijící v Praze, kde studovala hudební vědu. Věnuje se interpretaci bosenských židovských písní v jazyce ladino, ale i dalším folklorním písním z území bývalé Jugoslávie. V dramaturgické spolupráci Pavla Straky připravila program Reiner(kace) – interpretace melodií skladatele Karla Reinera, který přežil holocaust, vzniklé za okupace v Praze a později v Terezíně.
WORKSHOP AIDY MUJAČIČ je určen pro věkové rozpětí od nula do sto let a seznámí účastníky se dvěma bosenskými židovskými písněmi, a to chanukovou Oćo kandelikas a milostno Jo hanima, tu hanima. Součástí workshopu je osobní, velmi lidsky zaměřený osobní příběh lektorky s dobou války v bývalé Jugoslávii. Náplní koncertu budou sefardské židovské písně z Bosny, které koncem 19. století sesbíral český etnograf Ludvík Kuba. Část repertoáru je zazpívána a-capella čistě akusticky, případně s doprovodem bubínku, část s doprovodem klavíru.
Koncert a workshop proběhnou 14. listopadu od 16:30h v brněnské synagoze. Následný koncert bude začínat přibližně v 18.00h. Vstupné dobrovolné.

Kdy se akce koná

14. listopad 2021 - 16:30–20:30

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Synagoga Agudas achim
Skořepka 13
Brno

hanicee@seznam.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!