Bývalá Káznice na Cejlu

Klasika v káznici /Faktor K./

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Koncert Lada Fedorová & Štěpán Filípek – housle a violoncello

Štěpán Filípek (* 15. května 1981 Brno) je český violoncellista a hudební skladatel.
Pražskou konzervatoř absolvoval ve třídě Františka Pišingera. Na Hudební fakultě JAMU studoval u Miroslava Zichy a posléze v doktorském studijním programu u Jozefa Podhoranského (violoncello) a Jindřišky Bártové (teorie). Později vystudoval též kompozici u Radomíra Ištvana na Konzervatoři Brno.
V současnosti se Filípek zaměřuje na sólové a komorní projekty. Mnoho skladatelů mu dedikovalo své práce (např. Jana Vörošová, František Emmert, Radomír Ištvan, David Carpenter, Barry Wan aj.).

Lada Fedorova patří neodmyslitelně k nejvýraznějším mladým talentům současnosti.
Absolvovala Pražskou konzervatoř, bakalářská studia ukončila na JAMU v Brně. Získala roční stipendium na ROYAL ACADEMY OF MUSIC v Dánsku, kde v roce 2009 ukončila svá magisterská studia.V současnosti si rozšiřuje své vzdělání na postgradualním studiu ´´Soloist Class´´ na prestižní hudební akademii v Dánsku.

Lada Fedorova je laureatkou mnoha mezinarodích soutěží, např. Radia Katowitze, Concertina Praga, mezinárodní soutěže v Zabrze, v Dolnym Kubině a mnoha dalších. Absolvovala mnoho houslových kurzů u špičkových houslistů a houslových virtuozů. Marta Libalova, Isaac Stern, Václav Hudeček, Ida Haendel, Jushua Epstein, Čeněk Pavlík, Simon Jaroschewitsch, Vadim Mazo a další. Zúčastnila se take kurzu soudobé hudby s Ensemble Recherche, který patří ve svém oboru ke světové špičce.
Koncertuje na mezinárodních hudebních festivalech i ve svých sólových recitalech. Pro své emociálni pojetí hudby, vysokou technickou úroveň, provedení skladeb s hlubokým vcítěním se do obsahu díla je vyhledávanou sólistkou předních orchestrů jako je např. Český národni symfonicky orchestr, Vestjusk symfony orchestra a další. Spolupracuje se světovými dirigenty- Paul Freeman (USA), Esa Heikkila (Finsko) a další. Koncertuje s vynikající pianistkou Lucií Kauckou a svým vystoupením nabízí to nejlepší a nejkrásnější z houslového repertoáru. Posluchači si odnesou zcela vyjímečný umělecký zážitek. Lada Fedorova hraje na italské housle Thomaso Balestrieri, které byly vyrobeny v Cremone 1724.

Koncert probíhá v rámci festivalu Faktor K.:

Kdy se akce koná

30. červen 2021 - 19:00

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB
cichonova.m@gmail.com

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!