COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Univerzitní kino Scala

Kino pravdy a lásky

  • Akce již proběhla

  • Univerzitní kino Scala

Ústav filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Univerzitní kino Scala nabídnou veřejnosti návrat k listopadu roku 1989, ale i k obdobím bezprostředně souvisejícím.

To vše během cyklu filmových projekcí a diskuzí se zajímavými hosty. Celý cyklus Kino pravdy a lásky: StáFFka 1989 odstartuje 30. září novým snímkem Štěpána Altrichtera Národní třída, natočeným na motivy knihy Jaroslava Rudiše.

Odkaz roku 1989 v sobě nese vzpomínku na boj za pravdu a lásku. Studentské kino přiblíží události kolem onoho přelomového období v průběhu jedenácti filmových večerů.

Každý z těchto večerů bude jinak tematicky orientován: divák tak bude moci nahlédnout nejen do podhoubí undergroundu, let revolučních i porevolučních, ale rovněž získá možnost okusit dění studentské stávky přímo v prostorách Filozofické fakulty. Většinu večerů završí besedy s pamětníky, pedagogy, filmovými tvůrci i historiky.

Cyklus projekcí bude probíhat ve večerních hodinách v prostorách Univerzitního kina Scala. V rámci doprovodného programu se chystá i výstava dobových fotografií StáFFka 1989 zachycujících průběh studentské stávky na FF MU.

Akce se koná v rámci oslav MUNI ART 100.

Kdy se akce koná

30. září–17. prosinec 2019

Vstupné

Dospělí130 Kč
Studenti100 Kč
ZTP a ZTP/P100 Kč

Více informací a kontakt

Univerzitní kino Scala

Událost na FB
twar@phil.muni.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku