festival RE:PUBLIKA 1918 - 2018

Pavilon G1, Výstaviště Brno

Kino na výstavišti – Festival RE:PUBLIKA

  • 26. květen–17. červen 2018

  • Pavilon G1, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

V rámci doprovodného programu projektu Avant Garde jsou v pavilonu G1 připraveny projekce vizuálně zajímavých českých filmů 1918–2018.

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

PROGRAM:

so 26. 5.

ne 27. 5.

po 28. 5.

út 29. 5.

st 30. 5.

čt 31. 5.

pá 1. 6.

so 2. 6.

ne 3. 6.

po 4. 6.

út 5. 6.

st 6. 6.

čt 7. 6.

  • 14:00 Vynález krásy (1994), Marek Najbrt
  • Kdo je kdo v mykologii (2016), Marie Dvořáková
  • Ropáci (1988), Jan Svěrák
  • 16:00 Ostře sledované vlaky (1966), Jiří Menzel
  • 18:00 Fimfárum (1963), Jan Werich
  • Fimfárum Jana Wericha (2002), Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt

pá 8. 6.

  • 14:00 Vynález zkázy (1958), Karel Zeman
  • 16:00 Pojďte pane, budeme si hrát – 1 – Potkali se u Kolína (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 2 – Jak jeli k vodě (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 3 – K princeznám se nečuchá (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 4 – Jak jedli vtipnou kaši (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 5 – Držte si klobouk (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 6 – Jak šli spát (1967)
  • 18:00 Rozmarné léto (1967), Jiří Menzel

so 9. 6.

  • 14:00 Krtek a kalhotky (1957)
  • Krtek a paraplíčko (1971)
  • Krtek zahradníkem (1969)
  • Krtek a zelená hvězda (1969)
  • Krtek a lízátko (1970)
  • Krtek a kamarádi (1995)
  • Krtek a robot (1995)
  • Krtek a žabka (2002)
  • Krtek a flétna (1999)
  • Krtek a sněhulák (1997), Zdeněk Miler
  • 16:00 Valerie a týden divů (1970), Jaromil Jireš
  • 18:00 Postřižiny (1980), Jiří Menzel

ne 10. 6.

  • 14:00 Extase (1932), Gustav Machatý
  • 16:00 Ukradená vzducholoď (1966), Karel Zeman
  • 18:00 Hoří, má panenko (1967), Miloš Forman

po 11. 6.

  • 14:00 Spalovač mrtvol (1968), Juraj Herz
  • 16:00 Holubice (1960), František Vláčil
  • 18:00 Stříbrný vítr (1954), Václav Krška

út 12. 6.

  • 14:00 Kouř (1991), Tomáš Vorel st.
  • 16:00 Tři veteráni (1983), Oldřich Lipský
  • 18:00 O slavnosti a hostech (1966), Jan Němec

st 13. 6.

  • 14:00 Sedmikrásky (1966), Věra Chytilová
  • 16:00 O slavnosti a hostech (1966), Jan Němec
  • 18:00 Obchod na korze (1965), Ján Kadár, Elmar Klos

čt 14. 6.

  • 14:00 Rozmarné léto (1967), Jiří Menzel
  • 16:00  Pojďte pane, budeme si hrát – 1 – Potkali se u Kolína (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 2 – Jak jeli k vodě (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 3 – K princeznám se nečuchá (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 4 – Jak jedli vtipnou kaši (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 5 – Držte si klobouk (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 6 – Jak šli spát (1967)
  • Břetislav Pojar, Miroslav Štěpánek
  • 18:00 Ukradená vzducholoď (1966), Karel Zeman

pá 15. 6.

  • 14:00 Kdo chce zabít Jessii? (1966), Václav Vorlíček
  • 16:00 Alois Nebel (2011), Tomáš Luňák
  • 18:00 Ikárie XB 1 (1963), Jindřich Polák

so 16. 6.

  • 14:00 Pyšná princezna (1952), Bořivoj Zeman
  • 16:00 Zahrada (1974), Břetislav Pojar
    18:00 Pytlákova schovanka (1949), Martin Frič

ne 17. 6.

  • 14:00 Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974), Oldřich Lipský
  • 16:00 Lekce Faust (1993), Jan Švankmajer
  • 18:00 Pelíšky (1999), Jan Hřebejk

#Brnoslavirepubliku

 

Kdy se akce koná

26. květen–17. červen 2018

Vstupné

zdarma

Více informací a kontakt

Hlinky 47/120, Pisárky, 603 00 Brno-Brno-střed, Česko

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku