COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Káznice LIVE: VoxTalks – Škola v době korona

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Pandemie koronaviru uzavřela školy a donutila žáky i učitele zůstat doma. Okamžitě se objevily úspěšnější i méně úspěšné projekty a postupy pro domácí vzdělávání, nové cesty využití technologií ve výuce i debaty o tom, jak je české školství na krize a nové výzvy připraveno. Co nám pandemie řekla o stavu českého vzdělávání? Objevily se nové trendy, které přetrvají i po krizi? A byla reakce učitelů, politiků a úřadů dostatečná? O tom se bude bavit reportér Voxpotu Ondřej Klus s odborníkem na vzdělávání Romanem Švaříčkem.

Ondřej Klus je reportérem a střihačem Voxpotu a zaměřuje se na vzdělávání. Vystudoval filmovou režii a žurnalistiku a nyní pracuje jako učitel videa na Střední škole umění a designu v Brně, na které se zároveň věnuje přípravě novéhu oboru zaměřeného na tvorbu počítačových her. Dokončuje výcvikový program Učitel Naživo a problematice vzdělávání se dlouhodobě věnuje.

Dr. Roman Švaříček působí jako odborný asistent na Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. S kolegy z Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky se v nedávné době podílel na rozsáhlé anketě o tom, jak rodiče zvládají svoji novou roli domácích učitelů. Roman Švaříček se věnuje výzkumu profesního rozvoje učitelů a výukové komunikace, metodologii kvalitativního výzkumu, etice výzkumu a filozofii pedagogických věd.

Voxpot je reportážní kanál zaměřený na zahraničí a nedostatečně pokrytá témata v Česku. Propojujeme Česko se světem tím, že tuzemské dění zasazujeme do mezinárodního kontextu. Vyrážíme také do českých regionů a zjišťujeme, co se děje mimo pozornost naprosté většiny médií usazených v pražských redakcích. Voxpot si zakládá na silné vizuální stránce videoreportáží, šíři kontextu a blízkosti ke zdroji dění. Díky tomu se nám daří tvořit unikátní reportáže, které na české scéně dosud chyběly.
www.voxpot.cz

Káznice LIVE reaguje na aktuální koronavirovou epidemii, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesouvá na internet a bývalá Káznice je místem, odkud ho lze kvalitně vysílat. Za projektem stojí Tripitaka, z.s., Gnomon, Tech-Pro, Michal Gazdag, TIC Brno, JIC – podnikání dává smysl a Kreativní Brno
Pokud chcete podpořit živá vysílání, můžete tak udělat na:
https://www.donio.cz/KazniceLIVE

Kdy se akce koná

20. květen 2020 - 18:00

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku