Bývalá Káznice na Cejlu

Káznice LIVE: Pod palbou kódů / interview

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

VoxTalks Vojtěcha Boháče s Dušanem Navrátilem, otcem české kybernetické bezpečnosti

Kybernetické útoky v posledních měsících dokázaly vyřadit z provozu české nemocnice i těžbu uhlí v dolech na Karvinsku. Často se skloňuje hrozba kybernetických útoků z Ruska a Číny. Rusko ostatně použilo „cyber“ jako bojiště při útoku na Estonsko v roce 2007 a využití kybernetického bojiště bylo zásadní i ve válce v Gruzii (2008) nebo na Ukrajině (2014). O tom, jak se kybernetické hrozby pro stát objevily, jaké představují nebezpečí a jak bychom na ně měli reagovat se budeme bavit se zakladatelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušanem Navrátilem.

Stream interview můžete sledovat na fb stránkách Káznice LIVE, Voxpot a dalších spolupořadatelů události.
Zapojit do debaty se může každý, nezáleží odkud budete vysílání sledovat. Až se stream spustí, můžete vaše otázky a podněty na diskuzi psát do komentářů, putují přímo diskutujícím.

Dušan Navrátil je otcem české státní kybernetické bezpečnosti. Na začátku nového tisíciletí začínal v BIS jako náměstek pro analytiku, odtud se dostal do čela Národního bezpečnostního úřadu, ve kterém založil Národní centrum kybernetické bezpečnosti. V roce 2017 pak stál u zrodu Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který za jeho vedení zveřejnil varování proti čínským technologickým gigantům Huawei a ZTE. NÚKIB vedl až do konce loňského roku, kdy jej kvůli vzájemným neshodám odvolala vláda Andreje Babiše.

Vojtěch Boháč je spoluzakladatelem, šéfredaktorem a reportérem Voxpotu. Zaměřuje se na konflikty, Východní Evropu, Balkán a Blízký východ. Dříve psal pro deník Právo, časopis Reportér, Deník Referendum, A2larm nebo The Moscow Times

Voxpot je reportážní kanál zaměřený na zahraničí a nedostatečně pokrytá témata v Česku. Propojujeme Česko se světem tím, že tuzemské dění zasazujeme do mezinárodního kontextu. Vyrážíme také do českých regionů a zjišťujeme, co se děje mimo pozornost naprosté většiny médií usazených v pražských redakcích. Voxpot si zakládá na silné vizuální stránce videoreportáží, šíři kontextu a blízkosti ke zdroji dění. Díky tomu se nám daří tvořit unikátní reportáže, které na české scéně dosud chyběly.
www.voxpot.cz

Kdy se akce koná

13. květen 2020 - 18:00

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku